Gran Turismo 7 na PC? Producent gry wyjaśnia, czy w ogóle jest na co czekać

Gran Turismo 7 na PC? Mamy dla Was niestety złe wieści
Newsy PC PS4 PS5

Czy kolejna wielka seria gier z PlayStation doczeka się debiutu na PC? Gran Turismo 7 pewnie i mogłoby dostać port, ale producent gry nie ma dobrych wieści.

PlayStation już na dobre zagościło na PC. Wielkie hity pokroju God of War, Uncharted 4 czy Marvel’s Spider-Man doczekały się swoich portów, a gracze PeCetowi są tym naturalnie zachwyceni. Problem jednak w tym, że nie do końca wiemy, czego można spodziewać się w przyszłości.

Gran Turismo 7 na PC? No niby tak, aleeee…

O możliwym porcie GT7 na PC już wcześniej mówił Kazunori Yamauchi, producent gry. Podkreślił, że jest to jak najbardziej realny scenariusz, a studio “przygląda się temu i rozważa”. Brzmiało jak całkiem mocne potwierdzenie i faktycznie coś w tym może być. Jeśli jednak liczycie na rychłą zapowiedź czy nawet premierę – nie mam dobrych wieści.

Yamauchi powrócił do tematu w rozmowie z serwisem Dengeki Online. Redaktor zapytał go o to, czy studio pracuje nad czymś konkretnym – chodziło o port gry. Yamauchi podkreśla, że jako twórca nie może zaprzeczyć, że GT7 trafi na PC, ale nie ma nic konkretnego na myśli.

Odnośnie do wersji PC odpowiedziałem, że “jako deweloper nie myślę o wszystkich możliwościach”. To znaczy, że możliwości nie jest zero. Jeśli po prostu zapytasz: “czy robisz coś konkretnego?”, to nie robię nic. Nie mam nic do powiedzenia.

– podkreślił producent Gran Turismo 7

Nietrudno zgadnąć, że taka pozycja mogłaby znacznie przełożyć się na wzrost popularności gier od studiów PlayStation. To w końcu tytuł nastawiony na rozgrywkę wieloosobową z dość bogatą ofertą różnych opcjonalnych mikropłatności. Wyścigowa seria jest ponadto jedną z najpopularniejszych na świecie. Ciężko byłoby uwierzyć, że przy tak bogatych premierach na PC, Sony nie pomyślało o marce GT. No, chyba że Yamauchi nie ma nic konkretnego do powiedzenia, dlatego że nad portem pracuje kto inny, a on nie jest zaangażowany w produkcję?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie