Gran Turismo 8 najwyraźniej już powstaje. Producent gry nie ma jednak dobrych wieści

Gran Turismo 8 już powstaje, ale producent nie ma dobrych wieści
Newsy PS5

O Gran Turismo 8 nie wiemy nic, a nowe informacje wiele w tej kwestii nie zmieniają. MImo wszystko wygląda na to, że tytuł powoli “się robi”.

GT7 okazało się olbrzymim hitem dla posiadaczy konsol PlayStation, a zarazem fanów “realistycznej” serii gier wyścigowych. Tytuł zdobył wysokie noty, choć pojawiło się parę kontrowersji wokół niego. Mimo wszystko fani wciąż chętnie grają w naprawdę solidną pozycję, a twórcy nie przestają jej wspierać. Gdzieś tam na horyzoncie powoli zaczynają się jednak pojawiać pierwsze informacje o kolejnej, ósmej już odsłonie cyklu.

Przerwa między GT6 a GT7 była naprawdę długa, a fani musieli nieźle się naczekać, aby skorzystać z dobrodziejstw aktualnej generacji, ale było warto. Jasne, po drodze dostaliśmy Gran Turismo Sport, ale nie była to nowa “flagowa” odsłona marki. Jeżeli martwicie się, że na GT8 przyjdzie nam czekać równie długo, raczej nie musicie. Pierwsze informacje przedstawił Kazunori Yamauchi, producent serii i szef Polyphony Digital. Niestety, więcej nam nie zdradzi.

Zaczynam zmierzać w kierunku kolejnej [gry z serii – dop. red.], ale jeszcze nie mogę nic zdradzić. Szkoda, że nie mogę dużo mówić.

– powiedział Yamauchi w rozmowie z GameWatch

W międzyczasie fani GT7 nie muszą jednak obawiać się, iż tytuł zostanie porzucony. Istnieją bardzo sensowne przesłanki dotyczące konwersji na PC, a gra ma otrzymać dodatkowy tryb VR przeznaczony na PS VR2. No i nie zapominajmy o filmie, który w tym roku ma pojawić się w kinach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie