God of War na PC to początek Kratosa na „blaszakach”?

God of War na PC to początek Kratosa na „blaszakach”?
PC

Wiemy, jakie studio odpowiada za konwersję God of War na PC. Co ciekawe, jeden z pracowników zdradził, iż pracuje nad nadchodzącym GoW Ragnarok.

Wielka marka Sony na stałe na PC? Być może doczekamy się tego, co wiele tak temu brzmiałoby jak szaleństwo.

God of War na PC to zaledwie preludium?

Niedawno Sony oficjalnie potwierdziło, że chwalony przez krytyków i graczy God of War doczeka się wersji PC. Plotki na ten temat krążyły w sieci już od dawna, m.in. za sprawą wycieku baz danych Nvidii. Miło więc patrzeć, że jeden z największych wycieków w ostatnim czasie coraz częściej okazuje się proroczy.

God of War na PC prezentuje się niezwykle pięknie. Wiele osób zaczęło zastanawiać się, kto odpowiada za konwersję. Wiemy, że twórcy oryginalnej gry, Sony Santa Monica, sprawują pieczę nad wersją na „blaszaki”, ale za jej wykonanie odpowiada studio Jetpack Interactive.

Deweloperzy nie są jednak zbyt mocno kojarzeni. Na ich oficjalnej stronie czytamy, że w przeszłości pracowali nad m.in. Orcs Must Die! Unchained na PS4, wspierali twórców niektórych części NBA Live, a także pomagali w konwersji Dark Souls na PC. Portfolio na razie nie jest zbyt obszerne, ale jeżeli „pecetowa” wersja GoW im się uda – zapewne będzie o nich głośniej.

Jakby tego było mało, szybki rzut oka na profil jednego z pracowników firmy na LinkedIn wskazuje, że człowiek ten pracuje obecnie nad God of War Ragnarok, dostarczając „wsparcie narzędziowe dla zespołu renderującego”.

Oczywiście z jednej strony może to wskazywać na to, iż Ragnarok również doczeka się wersji PC. W końcu jest to teraz bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek dotąd. Z drugiej jednak strony warto pamiętać, że raczej jest za wcześnie na prace nad konwersją, a Jetpack Interactive w przeszłości pomagało deweloperom nie tylko przy przenoszeniu, ale też produkcji samych gier (np. seria NBA). Choć nie zdziwiłbym się, gdyby zmierzający na PS4 i PS5 Ragnarok ukazał się też na PC, raczej na to przyjdzie czas dużo później.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie