God of War to nie jedyny projekt Santa Monica. Studio szykuje nieogłoszoną grę

0 komentarzy

Wygląda na to, że odpowiedzialne za God of War studio Santa Monica szykuje niezapowiedzianą grę. Zespół poszukuje nowych deweloperów.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier nadchodzącego roku jest GoW Ragnarok. Gra została zapowiedziana już jakiś czas temu, a fani serii wyczekują z rumieńcami na twarzy na większą prezentację rozgrywki.

Co ciekawe, Santa Monica chyba szykuje się do produkcji innego tytułu. Na Twitterze studia pojawiła się oferta pracy dla dyrektora artystycznego, który miałby pracować nad nową, niezapowiedzianą jeszcze grą.

Pojawia się pytanie, czym jest niezapowiedziany twór studia. Pierwszym, najbardziej oczywistym typem jest nowa odsłona God of War, która najpewniej jest już powolutku rozwijana równo z Ragnarok. Mamy jednak innych podejrzanych.

Na przełomie roku 2013 i 2014 Santa Monica anulowało ambitny projekt Internal-7. Była to gra science-fiction z (według doniesień) otwartym światem. Niestety, ambicje i plany znacznie przerosły możliwości technologiczne PlayStation 4 i projekt trafił do kosza. Pracownicy studia wspomnieli o nim w dokumencie Raising Kratos.

To właśnie Internal-7 może być powracającą grą, którą zajmie się Santa Monica. Nowa generacja otwiera świeże możliwości i być może teraz uda się zrealizować ambitne plany deweloperów.

Dodatkowo nawet jeśli nie chodzi o rzeczoną produkcję, to plotki mówią, że Cory Barlog – reżyser w Santa Monica – pracuje nad innym tytułem science-fiction.

Zapowiedź nowej produkcji jest zapewne oddalona o bardzo długi czas. Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się