God of War Ragnarok potrzebuje na PS4 jeszcze więcej miejsca. Masywna gra

God of War Ragnarok - stażystka uważa, że deweloperzy o niej zapomnieli
Newsy PS4 PS5

Nadchodzący God of War Ragnarok może z premierową aktualizacją wymagać ponad 100 GB wolnej przestrzeni na PS4. Istnieje szansa, że na PS5 potrzebuje mniej.

God of War Ragnarok będzie wielki. I to nie tylko za sprawą Thora czy po prostu skali samej gry, ale również pod względem wymaganego miejsca na dysku. Warto zaznaczyć, że wcześniej raportowaliśmy o tym, jakoby gra wymagała ponad 90 GB przestrzeni. I tak najpewniej jest, ale bez premierowej aktualizacji.

GoW Ragnarok na PS4 łącznie może więc zajmować aż 118,5 GB miejsca na dysku. Przynajmniej takie dane pochodzą od użytkownika na Twitterze o pseudonimie NoeL. Najpewniej jest to screen z pobieranej wersji recenzenckiej, zwłaszcza iż mowa o wydaniu na PS4 w wersji cyfrowej.

Niemal 120 GB to naprawdę sporo, choć i tak nie jakoś rewolucyjnie dużo. Zapewne na powyższym zdjęciu widzimy pobieraną grę wraz ze wszelkimi aktualizacjami na premierę i innymi łatkami. Jeżeli Santa Monica Studio nie wyda kolejnych patchy, najpewniej na tyle właśnie pobierania trzeba się szykować. Poprzednia część wymagała około 50 GB, także pod wieloma względami możemy szykować się na absolutny krok w przód dla serii, a już na pewno pod kątem technologicznym.

Sony musi jednak być pewne swego, bo recenzje nowego GoW wlecą na sporo przed premierą gry. Ja tymczasem z radością zaczekam na wersję PC, nawet jeżeli mowa o 2-3 latach. Mam czas.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie