God of War Ragnarok może otrzymać naprawdę sporą aktualizację na premierę

God of War Ragnarok z aktualizacją, która może zająć dużo miejsca
Newsy PS4 PS5

God of War Ragnarok debiutuje już niebawem, a Santa Monica Studio wciąż poprawia grę. NIestety, dla graczy oznacza to pobieranie olbrzymiego patcha na premierę.

God of War Ragnarok jest już na ostatniej prostej do listopadowej premiery na PS4 i PS5. Sony niedawno zapowiedziało nowe zestawy PS5, dzięki którym wraz ze sprzętem, możemy zyskać samą grę. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, iż tytuł może w wersji na PS4 zajmować ponad 90 GB wolnej przestrzeni. To sporo, a premierowa łatka niekoniecznie w tym pomoże.

Twitterowe konto PlayStation Game Size znalazło informacje na temat łatki 1.01. Ta ponoć już teraz została zawarta w bazie danych PS Store, dzięki czemu poznaliśmy potencjalną przestrzeń, jaką należy przygotować. Premierowy patch ma rzekomo wymagać aż 18,4 GB w wersji na PS4. To naprawdę sporo, a gracze z wolniejszym łączem będą musieli przygotować się na późniejsze uruchomienie gry. O ile samego GoW-a można pobierać wcześniej, o tyle patch ukaże się najpewniej w dniu debiutu.

Choć gracze w komentarzach starają się poznać jakieś informacje na temat patcha na PS5, na razie o niczym takim nie wiadomo. Teoretycznie mógłby zajmować podobną ilość miejsca, choć wszystko w rękach Santa Monica Studio.

Warto jednak pamiętać, że sama łatka raczej nie zajmie aż tyle samo miejsca. Zapewne większość plików zostanie podmieniona, więc rzeczywista waga na dysku może być nieco niższa. No, istnieje jednak też szansa, że deweloperzy wydadzą jeszcze jedną aktualizację. Wtedy będziemy musieli przygotować się na pobieranie jeszcze większej liczby plików.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie