God of War Ragnarok może zajmować na PS4 naprawdę sporo miejsca

God of War Ragnarok - potencjalny rozmiar gry na PS4 może zaskoczyć
Newsy PS4 PS5

Wedle najnowszych doniesień God of War Ragnarok potrzebuje całkiem sporo wolnej przestrzeni na PS4. Warto jednak pamiętać, że nie są to oficjalne dane.

God of War Ragnarok to olbrzymia premiera tej jesieni. PlayStation nie ma już zbyt wiele asów w rękawie na ten rok i w zasadzie nowy GoW to jedyny murowany hit. Nie ma w tym nic złego, skoro twórcy wielokrotnie podkreślali, jak bardzo starają się dopracować tytuł. No i ten zwiastun… Jeśli go jeszcze nie widzieliście, koniecznie musicie nadrobić – znajdziecie go w tym miejscu.

Nowy GoW ukaże się równocześnie na PS5 oraz PS4. Na ten moment nie znamy żadnych specyfikacji wersji next-genowej, ale konto PlayStation Game Size na Twitterze podzieliło się ciekawymi spostrzeżeniami. Użytkownik podkreśla jednak, że Sony ostatnio zaktualizowało bazę danych, z których do tej pory pozyskiwał informacje w sprawie wielkości plików z grami. Teraz jest to trudniejsze i opiera się na szacunkach i pobocznych obserwacjach.

Mimo to wczoraj zaktualizowano stronę pobierania God of War Ragnarok, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, iż tytuł w wersji na PS4 może zajmować aż 90,6 GB. To dużo, ale z drugiej strony doskonale znamy przykłady gier, które wymagają więcej. Niemniej lepie wyczyścić dysk, jeżeli chcemy być gotowi do pobierania gry na premierę.

Warto jednak zaznaczyć, że wielkość gry zależy czasami od regionu, a wspomniane wyżej ponad 90 GB to pliki bez aktualizacji. Praktycznie zawsze na dzień premiery gracze dostają łatkę, a ta potrafi czasami zajmować sporo.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie