Nad czym pracują twórcy God of War Ragnarok? Fani deweloperów będą zadowoleni

God of War Ragnarok. Twórcy zajęci
Newsy PS4 PS5

Santa Monica Studio jest obecnie dość mocno zajęte. Niby za nami premiera hitowego God of War Ragnarok, ale twórcy już teraz szykują dla nas kolejne przygody.

Santa Monica Studio niedawno wydało jedną z najlepiej ocenianych gier tego roku. Nowy GoW okazał się także poważnym pretendentem do zostania grą roku 2022. God of War Ragnarok okazał się wielkim hitem, także pod kątem sprzedaży, gdyż pod tym względem przebił wszystkie inne części serii. Raczej mało kto spodziewa się, że po tak wielkim sukcesie Sony porzuci tę serię, prawda?

Przyszłość nie jest jednak jasna, szczególnie jeżeli chodzi o Kratosa i spółkę. Niby w Ragnarok odkryto pewne wskazówki na temat możliwego settingu kolejnych gier z serii, ale są to wyłącznie domysły graczy. O wiele bardzo wartościową informacją jest to, że deweloperzy nie będą zajmować się wyłącznie GoW-em. Studio ponoć szykuje kilka projektów.

W rozmowie z LA Times, Cory Barlog, reżyser kreatywny serii i reżyser odpowiedzialny za część z 2018 roku przyznał, że Santa Monica Studio nie zajmuje się obecnie tylko jedną rzeczą, a jest „rozłożone na wiele różnych projektów”. Niestety, odmówił nieco bardziej konkretnego komentarza. Co ciekawe, samym twórcom raczej marka God of War się nie znudziła. Eric Williams, reżyser Ragnaroku podkreśla, że bardzo ucieszyłoby go pozostanie z tą serią na dłużej.

Pamiętam rozmowę z kimś z innej firmy zajmującej się grami, gdzie próbowali mnie nakłonić do odejścia. Powiedzieli: „Czy chcesz być po prostu znany jako facet od God of War do końca życia?”. To był twój wielki argument, by mnie zniechęcić? Bo tak, w pewnym sensie chcę.

– podkreśla Eric Williams

Uważa się również, że Santa Monica rozwijała projekt Cory’ego Barloga oraz Stiga Amussena (niedoszłego reżysera Star Wars Jedi: Fallen Order i Survivor) będący grą science-fiction. Miało to jednak miejsce przed serią zwolnień w 2014 roku. Barlog z pewnością jednak szykuje jakąś nową markę.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie