Reżyser God of War Ragnarok ostudza oczekiwania fanów, a insiderzy potwierdzają smutne wieści

God of War Ragnarok - reżyser uspokaja fanów, a insiderzy zamartwiają
Newsy PS4 PS5

Cory Barlog prosi fanów o spokój. Jeden z twórców God of War Ragnarok sugeruje, aby nie czekać na potencjalną datę premiery. Potem dołączyli do niego znani insiderzy.

Ja wiem, że już nie możecie się doczekać – my także. Niestety kolejne wieści w sprawie potencjalnej daty premiery God of War Ragnarok nie brzmią tak dobrze, jak wcześniejsze. Potwierdzenie wydania gry w konkretnym terminie mieliśmy dostać… dziś, czyli 30 czerwca. Wszystko wskazuje na to, że tak się jednak nie stanie. Kiedy w końcu PlayStation puści parę z ust?

Ostatnio coraz więcej insiderów poruszało temat premiery GoW Ragnarok. Nowa odsłona przygód Kratosa i jego syna miała bowiem zostać pokazana na najbliższym State of Play. Zaledwie wczoraj znany informator Jason Schreier stwierdził, że ogłoszenie daty premiery najpewniej będzie, ale nie w formie wydarzenia. Okej, jest to dość zaskakujące, ale wciąż prawdopodobne. No, tyle że teraz to już nie za bardzo.

Czerwiec bez God of War Ragnarok?

Cory Barlog w obliczu ostatnich gorących spekulacji postanowił ostudzić oczekiwania fanów. Reżyser kolejnej gry od Santa Monica Studio poprosił o zachowanie spokoju we wpisie w social mediach.

Gdyby to zależało ode mnie, dzieliłbym się wszystkimi informacjami, gdybym je znał. Ale to nie zależy ode mnie. Dlatego proszę, bądźcie cierpliwi. Obiecuję, że wszystko zostanie udostępnione tak szybko, jak to możliwe. Tworzymy gry dla Was. Tworzymy gry dzięki Wam.

– napisał Cory Barlog na Twitterze

Wiele wskazują na to, że na ten moment sami deweloperzy nie są pewni ostatecznego terminu wydania produkcji. Czy powinniśmy jednak martwić się o możliwe przesunięcie? Wcześniej wielu informatorów twierdziło (no i samo studio także), że to się nie wydarzy. Zresztą sam Barlog to dosłownie niedawno wyjaśnił. Teoretycznie możemy być więc choć częściowo spokojni.

Co ciekawe, od razu po wystosowaniu oświadczenia reżysera, informatorzy znów zareagowali. Jason Schreier stwierdził, że faktycznie PlayStation planowało podać datę premiery gry już dziś, 30 czerwca 2022 roku. Po wpisie reżysera wychodzi na to, że tak się właśnie nie stanie. Wedle wiedzy Schreiera, tytuł nie został anulowany. O sprawie napisał także cytowany przez Kotaku leaker The Snitch, który do tej pory prawidłowo przepowiadał wiele informacji ze stajni PlayStation.

Tutaj jednak robi się ciekawie. The Snitch również uważa, że wszelkie plany firmy zostały przesunięte i dziś nie zobaczymy nic związanego z GoW Ragnarok. Insider odmówił jednak podania szczegółów dotyczących źródeł swoich informacji, wskazując na to, że są to te same osoby, którymi donoszą o wieściach Bloombergowi. Jason Schreier, redaktor Bloomberg, na swoim Twitterze stwierdził, że… „jest to nonsens”.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie