Nowe fragmenty rozgrywki z Resident Evil: Requiem prosto z Gamescomu. Jest na co czekać

Resident Evil Requiem najtaniej przed premierą. Tani pre-order
Newsy PC PS5 Xbox Series

Gamescom przyniósł ze sobą nowy zwiastun Resident Evil: Requiem. Materiał pokazał nawet nieco rozgrywki.

Wisienką na torcie (no, jedną z wisienek) tegorocznej edycji Gamescom Opening Night Live był nowy zwiastun nadchodzącego Resident Evil: Requiem. Capcom zaprezentował solidny materiał z najnowszej odsłony serii, który skupił się przede wszystkim na historii nowej bohaterki, Grace Ashcroft.

Resident Evil: Requiem na nowym zwiastunie na Gamescom 2025

W zwiastunie śledzimy wydarzenia z przeszłości Grace. Po tajemniczym telefonie bohaterka i jej matka, Alyssa, próbują uciec z hotelu, w którym przebywają. W budynku nagle gaśnie światło, a kobiety zostają zaatakowane. Wiemy już, że wiele lat później Grace wraca do tego miejsca jako analityczka FBI, aby zbadać jego sekrety. Requiem ma powrócić do głównej linii fabularnej, zapoczątkowanej aż 30 lat temu. Po ostatnich częściach, które bardziej koncentrowały się na odrębnych historiach (jak Village czy RE7), tym razem gracze mogą liczyć na większe powiązania z klasycznymi wątkami.

Już teraz w materiałach widać odniesienia do słynnego Raccoon City oraz Umbrella Corporation. Fani szybko zwrócili jednak uwagę na brak swojego ulubieńca – Leona S. Kennedy’ego. Reżyser gry, Koshi Nakanishi, przyznał w przeszłości, że rozważano go jako protagonistę nowej odsłony, ale ostatecznie uznano, że charakter Leona nie pasuje aż tak dobrze do tego rodzaju narracji. Nie potwierdził jednak braku postaci całkowicie.

Warto wspomnieć, że kilka dni przed Gamescomem znany branżowy informator, Dusk Golem, ujawnił interesujące informacje na temat produkcji. Według insidera będzie to ostatnia gra z numerem i ma zaoferować możliwość użycia pojazdów, aby dostać się do niektórych lokacji.

Resident Evil: Requiem zmierza na komputery osobiste i konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Premierę zaplanowano na 27 lutego 2026 roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ  DLSS 5 na SIGGRAPH: NVIDIA odpowiada na krytykę konkretnymi narzędziami

Źródło: GameSpot

Wincenty Wawrzyniak
O autorze

Wincenty Wawrzyniak

Redaktor
Specjalista od Groznawstwa, który nie stroni od swoich ulubionych tytułów. Ostatnio padł ofiarą Factorio. Rzadko się do tego przyznaje, ale ma też prawie 2000 godzin na liczniku w Path of Exile. Pozostałe dwa tytuły w jego świętej trójcy to Assassin’s Creed: Origins oraz Final Fantasy XV. Miłośnik RPG i hack’n’slash, dla którego najważniejsza jest dobra historia, a ściany tekstu są plusem. Po godzinach pisze do szuflady, pije niepokojąco duże ilości kawy i często wraca do swoich ulubionych seriali (o Hannibalu prawdopodobnie gadałby nawet w trumnie).

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie