Funkcja Share Play nie pozwoli na nielimitowaną zabawę

Rozgrywka zakończy się po godzinie.

Niedawno pisaliśmy o aktualizacji oprogramowania 2.0 do PS4, która planowana jest na jesień bieżącego roku. Jedną z niezwykle interesujących innowacji, jakie ma przynieść nowy firmware, jest Share Play.


Nowatorska metoda ma pozwolić na wirtualne przekazanie pada osobie, która nie posiada danego egzemplarza gry, ale jest oczywiście posiadaczem PlayStation 4.

Zastosowanie takiego rozwiązania jest świetnym pomysłem. Szczególnie w sytuacji, gdy sami nie jesteśmy w stanie ukończyć danego fragmentu określonej pozycji i jesteśmy zmuszeni poprosić kolegę/koleżankę o pomoc. Istnieć ma także możliwość przechodzenia tytułu w kooperacji, nawet gdy posiadamy jedną kopię tytułu.

Dotychczas słyszeliśmy, że wymagane będzie posiadania konta w PlayStation Plus. Okazuje się jednak, że po upływie godziny wspólnej gry zabawa się skończy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu rozpocząć kolejną sesję. Nie wiadomo jednak, po jakim czasie kontynuowanie rozgrywki będzie możliwe. Pozostaje czekać na więcej szczegółów od Sony.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

2 Shares
Share2
+1
Tweet