Film dokumentalny o turnieju DOTA cieszy się olbrzymim zainteresowaniem

Naliczono już 5,5 miliona wyświetleń!

Obraz filmowy zbiera również rewelacyjne noty w serwisie IMDB, osiągając średnią 9,3. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji by obejrzeć Free to play, to gorąco do tego zachęcamy. Produkcja koncentruje się wokół historii kilku zawodników, którzy podejmują rywalizację i biorą udział w turniej gry Defense of the Ancients by zgarnąć niebagatelną nagrodę wynoszącą milion dolarów.

Mamy szansę lepiej poznać bohaterów, którzy poświęcili bardzo wiele by wziąć udział w zawodach. Film dotyka interesującego zagadnienia jakim jest e-sport i pokazuje jak wielu trzeba wyrzeczeń, by osiągnąć upragniony cel.  Trzej gracze, znani pod pseudonimami: hyhy, Dendi i Fear dzielą się swoimi spostrzeżeniami, walcząc o upragnione zwycięstwo.

Bycie mistrzem w DOTA wymaga podporządkowania całego życia graniu. by móc doskonalić swoje umiejętności. Pogodzenie nauki z codziennymi treningami jest bardzo trudne. Problemem jest też brak wsparcia ze strony otoczenia, które nie rozumie dlaczego przesiadujemy przed komputerem przez całe dnie i noce. Jeśli brakowało Wam dobrych filmów dotyczących tematyki gier video, nie możecie przegapić Free to Play.

Film  umożliwia włączenie polskich napisów:

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.