Free Guy – wśród easter eggów zabrakło tylko Mjolnira. Twórcy o popkulturowych motywach w filmie

Free Guy
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy

Film Free Guy był wręcz naszpikowany odniesieniami do innych wytworów popkultury. Ryan Reynolds żałuje jednak, że nie znalazł się wśród nich… Mjolnir.

Tytuł Shawna Levy’ego spotkał się z doskonałym przyjęciem – i to nie tylko ze strony maniaków popkultury, choć oni zapewne mieli najwięcej zabawy z wyszukiwaniem easter eggów. Świetnie bawili się przy tym jednak także twórcy filmu. W rozmowie z portalem Variety Levy wraz z Ryanem Reynoldsem opowiedzieli o jednej ze scen; chodzi o finałową walkę, w której główny bohater używa pięści Hulka, tarczy Kapitana Ameryki, a na koniec miecza świetlnego, aby pokonać swojego przeciwnika. Okazuje się, że wcielający się w główną rolę Reynolds żałuje jednego akcesorium, na które twórcy się nie zdecydowali:

Levy: Napisaliśmy list do Disneya: „Drogi Disneyu, tu Shawn Levy i Ryan Reynolds, czy moglibyśmy użyć miecza świetlnego albo tarczy Kapitana, albo pięści Hulka?”. Ja zrozumiałem, że zgodzili się na wszystkie przedmioty. Ryan odebrał to tak, że może mieli na myśli wybór jednego albo dwóch? Zdecydowaliśmy, że wybierzemy wszystkie.

Reynolds: Byliśmy już na granicy bezprawia. Powiedziałem: „To może być świetna okazja, żeby poprosić o wybaczenie”. Wybraliśmy wszystkie przedmioty. Żałuję tylko, że nie zrobiliśmy czegoś z młotem Thora.

Na szczęście przed Ryanem Reynoldsem jeszcze jedna szansa. Szef 20th Century Studios wyjawił bowiem, że prace nad kontynuacją filmu Free Guy już trwają. Nie wiadomo jak na razie, na czym oprze się fabuła produkcji; twórcy mają jednak nadal okazję, by umieścić Mjolnir na ekranach.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie