Fortnite zarobił dla Ukrainy bajeczną kwotę. Wielki finał charytatywnej akcji Epic Games

Epic Games na tle flagi Ukrainy
Mobile PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Epic Games ogłosiło finał akcji charytatywnej dla Ukrainy. Twórcy Fortnite zebrali na pomoc olbrzymią sumę. Cała sprawa pokazuje również, jak popularne jest sieciowe battle royale.

Gratulujemy Epic i prosimy o więcej takich akcji!

Fortnite zarobił dla Ukrainy wiele milionów dolarów

Epic Games przy okazji startu najnowszego sezonu do swojego flagowego, sieciowego hitu ogłosiło wyjątkową akcję. Firma zobowiązała się przekazać wszystkie wpływy z Fortnite na rzecz pomocy Ukrainie. W świetle ostatnich wydarzeń nie da się ukryć, iż kraj ten potrzebuje jeszcze więcej wsparcia, w tym finansowego. Bezprawny atak Rosji wywołał wojnę na olbrzymią skalę i spowodował zwiększenie zapotrzebowania na podstawowe artykuły.

Zaledwie po jednym dniu kampanii, zebrano 36 mln dolarów. Sporo? W jeden dzień – jak najbardziej. Całkiem szczerze przyznam, iż nie spodziewałem się, że Fortnite wykręca aż takie obroty. To tym lepiej dla Ukrainy.

Cała akcja dobiegała już końca, a polski oddział gry poinformował na Twitterze o zebranej kwocie. Łącznie na Ukrainę twórcy przekażą aż 144 miliony dolarów! Warto wspomnieć, iż do akcji włączył się także i Xbox, który również przekazał swoje wpływy z gry.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy dołączyli do nas w zapewnianiu pomocy humanitarnej dla ludzi dotkniętych wojną w Ukrainie. Wraz ze społecznością Fortnite oraz @XboxPL zebraliśmy 144 milionów USD dla @DirectRelief @UNICEF, @WFP, @Refugees i @WCKitchen.

– wyjaśnia profil Fortnite na Twitterze

Warto przy tym wspomnieć, iż twórcy niejako postarali się, aby do akcji włączyło się jeszcze więcej osób. Zachęcali nowych graczy m.in. dodaniem na stałe trybu bez budowania, co spotkało się z pozytywnym odbiorem społeczności.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie