Niby wielka porażka, a DLC dostanie. Opis brzmi jednak bardzo intrygująco

Forspoken dostanie obszerne, fabularne DLC. A była taka porażka...
Newsy PC PS5

Forspoken dostanie prequel w formie DLC “In Tanta we Trust”. Znamy datę premiery, a także mamy pierwsze fabularne informacje o nowym dodatku.

Gra, która w recenzjach została dość mocno stłamszona (no bo “średnie” noty to niestety dziś tyle, co nic) i sprzedała się dość słabo, dostanie DLC. Zaskakujące? Jak najbardziej. Problem w tym, że dodatek ma potencjał. Nie wiem, czy jest na to szansa, ale być może Square Enix za sprawą nowej historii zacznie przekonywać do swojego niewypału kolejnych graczy? Ci w końcu mogliby znaleźć pudełka z grą nawet na… wysypisku.

Forspoken z prequelem w formie DLC

W każdym razie w oficjalnej informacji prasowej Square Enix znajdziemy pierwsze konkrety o DLC do Forspoken, który ma trafić do graczy już 26 maja 2023 roku. Fabularne rozszerzenie zadebiutuje na PC oraz PS5. Square Enix nazwało go “In Tanta we Trust” i, jak można byłoby się spodziewać, rozbuduje wątki z podstawowej wersji gry. Co jednak dość ciekawe to fakt, iż tym razem będzie to prequel, osadzony na całe 25 lat przed wydarzeniami z “podstawki”. Opis fabuły brzmi na tyle intrygująco, że nie zdziwię się, jeżeli DLC faktycznie się jakoś tam sprzeda. Oczywiście na tyle, na ile pozwoli liczba właścicieli podstawowej edycji.

Kontynuując swoje poszukiwania sposobu na wyplenienie The Break z Athii raz na zawsze, Frey podąża za tajemniczym głosem, który prowadzi ją do miejsca, które w jakiś sposób przenosi ją do Czystki Rheddiga, legendarnej bitwy, która zniszczyła Athię i ostatecznie doprowadziła Tantów do szaleństwa. W towarzystwie Tanta Cinta i nowego zestawu magicznych umiejętności, Frey musi odkryć odpowiedzi i uratować Athię po raz kolejny – i spróbować uratować siebie.

– opisują deweloperzy

Twórcy obiecują nowe umiejętności, taktyki, postacie, a także i nową mapę, która pozwolić ma docelowo na pełne zwiedzanie jej tak poziomo, jak i pionowo. DLC ma być dostępne za opłatą, ale posiadacze edycji Digital Deluxe otrzymają nawet wcześniejszy dostęp przed innymi.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie