Figureheads nowym shooterem od Square Enix. Pierwszy trailer i szczegóły!

Zapowiada się ciekawy tytuł, w którym dziesięciu graczy posteruje uzbrojonymi po zęby robotami. Gra będzie darmowa.

Square Enix zapowiedziało dzisiaj sieciową strzelaninę Figureheads, która powstaje na PC i powinna zadebiutować na rynku do końca tego roku. Na razie nic nie wspomniano, by tytuł miał pojawić się również na innych platformach.


Figureheads będzie grą darmową, opartą o system mikropłatności. Cała zabawa sprowadza się tutaj do walk, w której pięciu graczy staje na przeciwko drugiej piątki w walce o prestiż.

Zapewne więcej szczegółów na temat tytułu poznamy na targach E3. Dzisiaj mamy trailer (są fragmenty rozgrywki) oraz poznaliśmy założenia fabuły: Pod koniec 20. wieku ogromny meteoryt pojawił się na orbicie Ziemi, co wzbudziło panikę całego świata. Wojsko próbowało zestrzelić giganta rakietami, lecz jego fragmenty i tak spadły na powierzchnię naszej planety, zamieniając w gruzowiska świetne i tętniące życiem metropolie.

Atmosfera Ziemi została zanieczyszczona przez szkodliwe związki chemiczne, które pojawiły się wraz ze spadkiem meteoru. Ludzkość nie miała wyjścia, musiała zamieszkać pod ziemią w specjalnych schronach. Na powierzchnię wysyłano jedynie bezzałogowe roboty, które nazwano 2Foot.

Młodzież znudzona podziemnym życiem upodobała sobie walki tych maszyn, które organizowano na zniszczonej powierzchni planety. Nazwano je BOTGame. Zaczęto organizować mistrzostwa, które szybko zyskały niesamowitą popularność na całym świecie. I tutaj pojawiają się gracze, którzy stają do walki w pojedynkach 5 vs 5.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet