FIFA 19 – tryb FUT Pay To Win? EA Sports odpowiada na oskarżenia

FIFA 19 – tryb FUT Pay To Win? EA Sports odpowiada na oskarżenia
Newsy PC PS4 Switch XOne

Zarzuty o Pay To Win w trybie FUT serii FIFA powracają co jakiś czas jak bumerang i nie inaczej jest przed nadchodzącą premierą FIFA 19. Zobaczcie, co na ten temat miał do powiedzenia kreatywny dyrektor gry, Matt Prior.

Seria FIFA oraz wiele innych tytułów z trybami multiplayer spotkały się z oskarżeniami o faworyzowanie graczy, którzy płacą, aby zdobyć lepsze jednostki, bonusy i inne usprawnienia, mające dać przewagę w rozgrywce. EA Sports podkreśla, że ​​FIFA 19 Ultimate Team, podobnie jak FUT w poprzednich odsłonach, nie jest trybem Pay To Win i stanowi tylko trochę większe wyzwanie, by odnieść sukces jako gracz niesięgający do portfela, czyli ten kupujący za prawdziwe pieniądze FIFA Points, za które możemy nabyć paczki FUT, a także żetony do trybu FUT Draft.

FIFA 19 i paczki FUT

Podczas okrągłego stołu z irlandzkimi dziennikarzami branży gier (dzięki EliteGamer), Matt Prior został postawiony przed tezą: FUT to pay-to-win; im więcej paczek otworzysz, tym większa szansa na świetny zespół.

Dyrektor Gry FIFA 19 odpowiedział: Ale są osoby, którzy nie wydają ani grosza i grają na wysokim poziomie z drużynami pełnymi najlepszych graczy. Wiele osób rzuca sobie wyzwanie, aby zrobić to w ten sposób.

Premiery gier w nowym tygodniu. 5 tytułów wartych uwagi

Przyciskany do muru Matt Prior kontynuował: Istnieją gry, które są dosłownie oparte o Pay To Win, gdzie niektóre przedmioty lub bonusy są zablokowane i żeby je zdobyć, należy zapłacić. Ale kiedy pojawiasz się przeciwko facetowi z 90+ [w trybie FUT], nie musisz myśleć, że „musiał grać w grę nieustannie” lub „najwyraźniej wydał dużo pieniędzy”. Jest wielu graczy grających na najwyższym poziomie, którzy nie wydają ani grosza.

Deweloper podkreśla, że FIFA Ultimate Team istnieje od dziesięciu lat i dopiero w ostatnim czasie pojawił się rzekomy problem z Pay To Win wokół tego trybu. Według Priora, przyczyniają się do tego media branżowe, wciągając EA Sports do dyskusji na ten temat.

Twórcy serii FIFA, choć nie zgadzają się z opinią FUT = Pay To Win, zareagowali w pewien sposób na głosy społeczności. Jak podkreśla EliteGamer, EA Sports potwierdziło, że będzie ujawniało statystyki dotyczące gier losowych w FIFA 19. Mamy po prostu zobaczyć szanse na otrzymanie konkretnych nagród z danej paczki. Ma to zwiększyć przejrzystość systemu paczek FUT i zmniejszyć kontrowersje wokół całego tematu.

FIFA 19 – gameplay

Serwis USGamer opublikował niedawno gameplay FIFA 19 przedstawiający finał Ligi Europy, w którym o puchar walczą zespoły z tego samego miasta. Możemy spojrzeć na ustawienia dynamicznej taktyki oraz całą otoczkę meczu, łącznie z radością zwycięskiej drużyny, która ustawia się do zdjęć pamiątkowych ze zdobytym trofeum.

Data premiery FIFA 19 została zaplanowana na 28 września 2018 roku. Gra pojawi się na komputerach PC oraz konsolach PS4, Xbox One, Switch, PlayStation 3 i Xbox 360.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie