FIFA 18 – handicap, momentum i skryptowanie. EA ma dosyć oskarżeń na forum, polecą bany

Jasne stanowisko dewelopera w sprawie.

Temat rzekomego oszukiwania sztucznej inteligencji w serii FIFA powraca co jakiś czas jak bumerang i nie inaczej jest w przypadku obecnej odsłony piłki nożnej.

Gracze twierdzą, że w FIFA 18 system sztucznej inteligencji wykorzystuje handicap, momentum oraz skryptowanie, co w konsekwencji ma sprowadzać się do tego, że jeśli przegrywamy, nagle wirtualny przeciwnik daje nam fory, każda akcja kończy się bramką, a wszystkie nasze podania są zaskakująco skuteczne. Działa to ponoć w drugą stronę i jeśli my mamy druzgoczącą przewagę nad sztuczną inteligencją, z sekundy na sekundę nasz zespół zachowuje się tak, jakby nie był na boisku, a na przerwie w szatni.

Oliwy do ognia dolewa kolejny wpis na oficjalnym forum serii FIFA, w którym jeden z użytkowników przedstawił niezbity dowód na to, że FIFA 18 oszukuje w trybie offline. Dowodem ma być wypowiedź jednego z pracowników pomocy technicznej włoskiego oddziału Electronic Arts (nie jest jednak jasne, o kogo konkretnie chodzi), który rzekomo miał przyznać, że deweloperzy mają system, który pomaga słabszym drużynom. Nie minęło dużo czasu, by do akcji wkroczył menadżer do spraw kontaktów ze społecznością, który poinformował, że żadnych skryptów ani pomocy w serii FIFA nie ma, a wypowiedź pracownika niższego rzędu nie jest żadnym dowodem, ponieważ może on nie znać struktury gry (zatem nie ma kompetencji, by wypowiadać się w sprawie), albo mamy do czynienia nie z pracownikiem firmy, lecz z graczem, który się pod niego podszywa.

Polski oddział EA już tydzień temu dał jasno do zrozumienia, że ma dosyć zarzutów i informuje wprost w tym wątku na forum, że za oszczerstwa będą permanentne bany konta. Oto cały komunikat Elektroników:

Witajcie! 

Wszystkie posty poruszające temat “handicapu”, skryptowania oraz “momentum” zostaną usunięte, podobnie jak na oficjalnym forum FIFA

Wielokrotnie informowaliśmy i zamieszczaliśmy informacje na temat tego, że żadne z powyższych nie występują w grach FIFA, a dyskusje na ten temat nie wprowadzają nic konstruktywnego dla społeczności. 

Kontynuowanie dyskusji w tym temacie, będzie wiązało się z wyciąganiem konsekwencji wobec kont użytkowników, włączając w to permanentną blokadę konta. 

Dziękujemy za wasze zaangażowanie w społeczność, oraz za zrozumienie. 

Zespół AHQ

Jak zatem widzicie, sprawa jest gorąca, delikatna i niewygodna dla dewelopera. A Wy sądzicie, że FIFA 18 oszukuje w trybie offline?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

 • studenciak

  mi po przejściu z ps4 na ps4 pro gra się jeszcze lepiej, dzięki ME za fajną promkę, jak nie zdam egzaminów to wasza wina 😀

  • ereek

   raczej sam siebie wiń 😛 ale rozumiem, bo też się przymierzam do wymiany

   • Kata Klizm

    cos wiecej na ten temat?

    • diwon

     No w zalezności od tego jaki masz sprzęt PS4 to tyle dostaniesz kasy na PRO i drugie tyle na gry i akcesoria.

     • pimpek

      dokładnie ja tez wymieniłem mam nową konsole, pada i gry, propsuje media expert za tą promke 😀

     • mrozowsky

      niezla opcja! Trzeba sie przejsc zobaczyc jak media expert wyceni

     • bernabeu

      w regulaminie na pewno jest nie musisz iść specjalnie

     • rubena

      w regulaminie na stronie masz cale info o tym ile rabatu i bonu bedzie za kazdy model. konsole w tej promce nie sa wyceniane indywidualnie.

 • makik

  Wczoraj wymieniłem w media expercie ps4 na PRO i za bony które dostałęm wziąłem fife i god of war

  • verso

   trzeba oddawać z padami?

 • Krzysztof Lerczak Leri

  Ja kupiłem Fife 18 i żałuje. Grałem kariere w Fife 15 i było zajebiście. Teraz gram kariere w 18 i klubem z PL ekstraklasy rozbijam PSG po 6:0 i Real 7:0. Wydałem 200 zł i odechciało mi sie grać po 2 tygodniach. HANDICAP !!!!!

 • TheAvass TV

  Jest ten kurerwski handicap i to potężny tylko te pazerne cwele z EA lecą na hajs by jakieś łamagi płaciły stale za te paczki..

 • Marcin Lisz

  Ha ha . Jasne jasne . Nie ma handicap Ani skryptów. To co to niby jest …. W to gówno nie da się grać. Wygrywam 2 czy 3 zero i nagle moja drużyna dostaje wylewu samobuje przeszkadzanie sobie piłka leci tam gdzie ja nie chce . Co to ma niby być. Jakiś ku..a psikus…

54 Shares
Share54
+1
Tweet