FIFA 18 – handicap, momentum i skryptowanie. EA ma dosyć oskarżeń na forum, polecą bany

Jasne stanowisko dewelopera w sprawie.

Temat rzekomego oszukiwania sztucznej inteligencji w serii FIFA powraca co jakiś czas jak bumerang i nie inaczej jest w przypadku obecnej odsłony piłki nożnej.

Gracze twierdzą, że w FIFA 18 system sztucznej inteligencji wykorzystuje handicap, momentum oraz skryptowanie, co w konsekwencji ma sprowadzać się do tego, że jeśli przegrywamy, nagle wirtualny przeciwnik daje nam fory, każda akcja kończy się bramką, a wszystkie nasze podania są zaskakująco skuteczne. Działa to ponoć w drugą stronę i jeśli my mamy druzgoczącą przewagę nad sztuczną inteligencją, z sekundy na sekundę nasz zespół zachowuje się tak, jakby nie był na boisku, a na przerwie w szatni.

Oliwy do ognia dolewa kolejny wpis na oficjalnym forum serii FIFA, w którym jeden z użytkowników przedstawił niezbity dowód na to, że FIFA 18 oszukuje w trybie offline. Dowodem ma być wypowiedź jednego z pracowników pomocy technicznej włoskiego oddziału Electronic Arts (nie jest jednak jasne, o kogo konkretnie chodzi), który rzekomo miał przyznać, że deweloperzy mają system, który pomaga słabszym drużynom. Nie minęło dużo czasu, by do akcji wkroczył menadżer do spraw kontaktów ze społecznością, który poinformował, że żadnych skryptów ani pomocy w serii FIFA nie ma, a wypowiedź pracownika niższego rzędu nie jest żadnym dowodem, ponieważ może on nie znać struktury gry (zatem nie ma kompetencji, by wypowiadać się w sprawie), albo mamy do czynienia nie z pracownikiem firmy, lecz z graczem, który się pod niego podszywa.

Polski oddział EA już tydzień temu dał jasno do zrozumienia, że ma dosyć zarzutów i informuje wprost w tym wątku na forum, że za oszczerstwa będą permanentne bany konta. Oto cały komunikat Elektroników:

Witajcie! 

Wszystkie posty poruszające temat “handicapu”, skryptowania oraz “momentum” zostaną usunięte, podobnie jak na oficjalnym forum FIFA

Wielokrotnie informowaliśmy i zamieszczaliśmy informacje na temat tego, że żadne z powyższych nie występują w grach FIFA, a dyskusje na ten temat nie wprowadzają nic konstruktywnego dla społeczności. 

Kontynuowanie dyskusji w tym temacie, będzie wiązało się z wyciąganiem konsekwencji wobec kont użytkowników, włączając w to permanentną blokadę konta. 

Dziękujemy za wasze zaangażowanie w społeczność, oraz za zrozumienie. 

Zespół AHQ

Jak zatem widzicie, sprawa jest gorąca, delikatna i niewygodna dla dewelopera. A Wy sądzicie, że FIFA 18 oszukuje w trybie offline?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.