Kody do testów Elden Ring kosztują więcej niż edycja kolekcjonerska gry

From Software - Elden Ring - zrzut ekranu
PS5 Xbox Series Xbox Series S

Niedawno rozpoczęły się zamknięte testy stabilności serwerów Elden Ring. Kody dostępu można nabyć na eBay’u za astronomiczne pieniądze.

Hype train na Elden Ring niedawno ponownie wyruszył ze stacji, a sprzedawcy w serwisach aukcyjnych już zacierają rączki.

Elden Ring za prawie tysiąc złotych

Najnowsza produkcja od From Software jest z pewnością jedną z najbardziej wyczekiwanych gier najbliższego roku. Po latach cierpienia i niepewności, twórcy w końcu pochwalili się efektem współpracy z pisarzem Georgem R.R. Martinem. Tutaj znajdziecie niedawno opublikowany gameplay.

Wszystko wygląda naprawdę świetnie, szczególnie dla fanów poprzednich pozycji od japońskiego producenta. Choć większość z nich zapewne nie może doczekać się premiery, niektórym być może udało się zdobyć dostęp do zamkniętych testów gry. Te mają na celu sprawdzenie serwerów, aby zagwarantować, że te wytrzymają nagły przypływ graczy.

Oczywiście testy są mocno limitowane i może w nich wziąć udział garstka wybranych. Wielu szczęśliwców zdecydowało się jednak odstąpić tego zaszczytu, aby dorobić się fortuny. W serwisie eBay masowo pojawią się oferty z możliwością zakupu kluczy dostępu. Ich ceny dosłownie wgniatają w fotel.

No bo jak inaczej opisać koszt rzędu… 500-1000 złotych? Wszystko zaczęło się od pojedynczej oferty za około 200 USD z kluczem na Xbox Series X. Ten, zapewne ku zaskoczeniu samego sprzedawcy, udało się sprzedać. Później zaczęły pojawiać się inne, a ceny coraz bardziej zaczęły piąć się w górę. Kuriozum dopełnia fakt, że wiele kodów faktycznie zostaje kupionych. Choć część da się dostać w (stosunkowo) racjonalnych cenach, niektóre to koszt większy niż za kolekcjonerską edycję gry.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie