Wydawca Elden Ring przypomina o DLC. Firma zaliczyła potężny spadek i anulowała pięć gier

Bandai Namco przypomina o DLC do Elden Ring | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Bandai Namco nie radzi sobie obecnie najlepiej, bo nie udało im się powtórzyć sukcesu Elden Ring. Dlatego też przypominają o DLC.

Shadow of the Erdtree to pierwsze fabularne DLC do jednej z najlepszych gier RPG ostatnich lat. Wielki hicior From Software ma doczekać się rzekomo gigantycznego dodatku. I może on pomoże trochę w sytuacji wydawcy.

Elden Ring wraca do From Software

Warto zaznaczyć, że nowe informacje od Bandai Namco pojawiły się akurat, gdy prawa do marki Elden Ring trafiły do From Software. Japońskie studio wykupiło je, choć nie do końca wiadomo, czy będzie to miało jakiś efekt dla graczy. W praktyce deweloperzy nie muszą się już martwić, że ich tytuł nie jest tak naprawdę ich. Szczególnie w obecnym okresie – bardzo problematycznym dla Bandai Namco.

Wydawca nie radzi sobie dobrze (za VGC). Przychody z trzeciego kwartału fiskalnego spadły o 96,5 procent w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. Wszystko przez to, że ani nowemu Armored Core, ani grom z uniwersum One Piece i Dragon Ball nie udało się powtórzyć sukcesu bestsellerowego soulslike’a. Przedstawiciel firmy potwierdza, że właśnie dlatego wydawca anulował rozwój aż pięciu gier i zaliczył „stratę na sprzedaży”.

Obecnie ma być tylko lepiej. Bandai Namco liczy, że Tekken 8 okaże się żyłą złota i pomoże w ciężkim okresie. Jednocześnie wydawca przypomina o nadchodzącym DLC do Elden Ring i nowej grze Dragon Ball. Wygląda więc na to, że umowa na wydanie dodatku dalej może funkcjonować i zajmie się tym właśnie Bandai Namco.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie