Dziś europejska premiera Persona 5

Pora na coś z Japonii.

Długo oczekiwana nowa odsłona serii japońskich RPG – Persona 5, dostępna jest już dla europejskich i polskich graczy. Gra podbiła serca recenzentów i w tej chwili może pochwalić się średnią 94% w serwisie Metacritic. Z okazji premiery studio Atlus oraz polski wydawca gry – Techland, przedstawili nowy zwiastun.

Bohaterem, w którego wcielą się gracze w Personie 5, jest nowy student tokijskiej Akademi Shujin. Trafia on na tę uczelnię w ramach przeniesienia, gdyż w rodzinnym mieście został fałszywie oskarżony o napaść. Wraz z innymi studentami bohater odkrywa moc Person – pozwalającą na zmianę w zamaskowanych obrońców ludzkości oraz podróże w metafizyczny wymiar, w którym bohaterowie mogą kraść z serc dorosłych złe zamiary. Wycieczki poza rzeczywistość bohaterów Persony 5 przeplatają się z uniwersytecką codziennością – udziałem w lekcjach, aktywnościami po zajęciach czy dorywczymi pracami.

Studio Atlus przewidziało szereg DLC do gry, zawierających m.in. nowe skórki dla postaci oraz motywy tła konsoli. Dziś, wraz z grą, debiutuje część dodatkowej zawartości. Na szczególną uwagę zasługują darmowe DLC takie jak najwyższy, bezlitosny poziom trudności oraz japońska ścieżka dźwiękowa dla tych, którzy chcą zagrać w wersję najbliższą oryginałowi i zamienić angielskie dialogi na wypowiadane w języku samurajów.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: