Dying Light 2 w 2020 roku. Mamy świetny nowy zwiastun!

Dying Light 2 w 2020 roku. Mamy świetny nowy zwiastun!
E3 2019 Newsy Targi E3 XOne

Kolejna wielka polska produkcja pojawiła się na E3 2019.

Techland w trakcie pokazu Microsoftu, zaprezentował nowy zwiastun Dying Light 2. Wiemy już, że gra trafi do sprzedaży wiosną 2020 roku, ale nie znamy dokładnej daty wydania.

Gra wygląda naprawdę nieźle i nie da się ukryć, że będzie jedną z najważniejszych polskich produkcji gier. Patrząc na to, co do tej pory osiągnął Techland, może to być jedna z ważniejszych gier przyszłego roku w ogóle. Mocno trzymamy za to kciuki!

Zwiastun Dying Light 2 zaprezentowany na konferencji Xbox E3 2019 Briefing daje obszerny wgląd w życie Miasta (The City) – postapokaliptycznego przyczółka w świecie Modern Dark Ages. Fabuła kontynuacji osadzona jest piętnaście lat po wydarzeniach z pierwszej części Dying Light. Tym razem ludzkość pogrążona jest w brutalnej walce o przetrwanie, a zarażeni czają się w ciemnych budynkach i piwnicach w oczekiwaniu na zmrok, z którego nadejściem ulice znów należą do nich.

Nowy zwiastun Dying Light 2 to również pierwsze spotkanie z Aidenem Caldwellem – głównym bohaterem gry, zarażonym ocaleńcem. Niezwykłe umiejętności parkouru i bezwzględność w walce o przetrwanie czynią go świetnie przystosowanym do warunków ginącego miasta. Decyzje, które gracz będzie podejmował za pośrednictwem Aidena, będą nieustannie kształtować otaczający go świat.

Wraz z nowym zwiastunem Dying Light 2 ujawniono między innymi to, że za ścieżkę dźwiękową gry odpowiada uznany kompozytor Olivier Deriviere (znany z takich gier jak: A Plague Tale – Innocence, Vampyr, Remember Me, Assassin’s Creed IV: Black Flag – Freedom Cry). Deriviere, którego kompozycje można usłyszeć w najnowszym zwiastunie oraz prezentacji na E3, kontynuuje pracę nad oprawą muzyczną całego projektu.

Jeszcze przed targami E3 Techland poinformował, że za dystrybucję gry Dying Light 2 na rynkach obu Ameryk odpowiedzialny będzie Square Enix. Firma ta jest częścią globalnej sieci wiodących studiów produkujących gry, do której należą m.in. Crystal Dynamics i Eidos Montreal. Portfolio grupy Square Enix obejmuje m.in. prawa do serii Final Fantasy, która sprzedała się na świecie w ponad 144 milionach egzemplarzy, kultowego cyklu Tomb Raider czy legendarnego Space Invaders.

Grę napędza C-Engine – nowa generacja autorskiego silnika graficznego Techlandu.

Dying Light 2 trafi na PC, konsole z rodziny Xbox One (w tym Xbox One X) i PlayStation 4 wiosną 2020 r.

Źródło: Techland, opracowanie własne

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie