Dying Light 2 będzie grą, która “ma bawić latami”

Twórcy gry Dying Light 2 są przekonani, że ich najnowsza produkcja da sporo frajdy i to nie wyłącznie na kilka pierwszych miesięcy.

Nie da się ukryć, że nadchodzące Dying Light 2 będzie jedną z największych polskich produkcji. Cel Techlandu jest ambitny. Według ostatniej wypowiedzi głównego projektanta gry Tymona Smektały, Dying Light 2 będzie bawić graczy latami.

Wiedzieliśmy, że musimy stworzyć świat, który zaangażuje odbiorców. Świat, który będzie ekscytował i który sprawi, że gracze będą się bawić miesiącami, a może nawet latami – twierdzi Smektała.

To jednak nie wszystko. Techland zatrudnił scenarzystę weterana Chrisa Avellone’a oraz innych scenarzystów, odpowiedzialnych między innymi za historię Krwawego Barona w Wiedźminie 3. Taki zespół projektowy powinien stworzyć naprawdę najbardziej angażujące i przede wszystkim ciekawe questy.

Jak twierdzi Tymon Smektała, teraz Techland jeszcze mocniej stawia na fabułę w porównaniu do pierwszej odsłony gry, co oczywiście jest bardzo dobrym sygnałem dla graczy.

Swoją drogą ciekawe, jak Dying Light 2 poradzi sobie w starciu z inną polską dużą produkcją jaką będzie Cyberpunk 2077. Po jednej jak i po drugiej stronie mamy nie tylko najlepszych programistów, ale i scenarzystów na polskim rynku, kto wie czy też nie światowym.

Rywalizacja pomiędzy tymi tytułami będzie z pewnością interesująca i bardzo zacięta. Czekamy zatem na E3 2019, aby dowiedzieć się więcej szczegółów na ich temat.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.