Drugi epizod Broken Sword: The Serpent’s Curse już dostępny

Poznamy więc zakończenie historii sfinansowanej dzięki Kickstarterowi.

W przeciwieństwie bowiem do gier pokroju Walking Dead czy Wolf Among Us, producentom z Revolution Software wystarczyło podzielelenie tytułu na dwie części by sfinalizować historię. Fanom przygodówek chyba nie trzeba przedstawiać kultowej serii, którą zawsze cechowała najwyższa jakość.


Najnowsza część nie zrywa ze schematem do jakiego przyzwyczaili się fani. Nadal mamy do czynienia z grą point&click, nastawioną na rozwiązywanie zagadek. Wcielamy się w doskonale znanych bohaterów: prawnika George`a Stobbarta oraz francuską przyjaciółkę Amerykanina Nico Collard, będącą dziennikarką. W trakcie rozwiązywania owianego tajemnicą śledztwa zwiedzimy wiele malowniczych miejsc: m.in. Paryż i Londyn.

Pierwsza część epizodu została przyjęta przez recenzentów umiarkowanie przychylnie, średnia ocen na portalu Metacritic wynosi obecnie 69%. Entuzjaści główkowania nie powinni być jednak rozczarowani. Tytuł dostępny jest na komputery klasy PC (zarówno Windows i Linuks) oraz Mac.

 

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

3 Shares
Share3
+1
Tweet