Uruchomił DOOM-a w notatniku Windowsa. I to w płynności, o jakiej niegdyś się nie śniło

DOOM uruchomiony w notatniku Windows. I to w 60 FPS
Newsy PC

Pewien internauta chwali się, że udało mu się uruchomić DOOM-a w notatniku Windowsa. Może nie byłoby to nic dziwnego, gdyby nie to, że gra działa w 60 FPS-ach!

Nie oszukujmy się – każdy chyba wie, że pierwszego legendarnego DOOM-a uruchomiono zasadniczo na wszystkim. Były lodówki, bot na Twitterze, a nawet… test ciążowy. Fani prześcigają się w coraz bardziej kuriozalnych pomysłach, ale najnowszy jest wyjątkowy ze szczególnego względu. Oto bowiem DOOM może działać w 60 klatkach na sekundę nawet w notatniku Windows!

Być może kiedyś DOOM-a faktycznie uda się uruchomić w takim rzeczywistym, „papierowym” notatniku, ale do tej pory trzeba bazować na technologiach nieco bardziej nowoczesnych. Internauta Samperson pochwalił się na Twitterze, że udało mu się odpalić DOOM-a w notatniku Windowsa. Fantastyczne dokonanie, ale jakość pozostawia sporo do życzenia.

Nie jest ślicznie, prawda? No cóż, ciężko też na tym grać. Niemniej najbardziej imponuje fakt, iż DOOM działa tutaj w 60 FPS-ach, czyli płynności, o której posiadacze oryginalnej wersji gry mogli tylko pomarzyć. Hit od id Software zablokowano do 35 klatek, choć dziś ta bariera już nie funkcjonuje. Niemniej możliwość grania w ten tytuł w narzędziu systemowym w takiej płynności szczerze mi imponuje.

Twórca zaznacza, że w żadnym stopniu nie edytował kodu notatnika, a także nie przyspieszył samego nagrania. Podkreśla, że tytuł jest w pełni grywalny i wkrótce go udostępni, aby każdy mógł w niego zagrać. Oby tylko!

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie