Dlaczego Wiedźmin 3 wygląda gorzej w rzeczywistości niż na pierwszym zwiastunie? Znamy odpowiedź

CD Projekt RED odsłania kulisy produkcji.

W wywiadzie dla serwisu GamePressure, dyrektor zarządzający w CD Projekt RED Adam Badowski przyznał, że w grze są fragmenty, gdzie Wiedźmin 3 wygląda gorzej niż na pierwszej zapowiedzi pokazanej podczas E3. Badowski w wywiadzie wyjaśnił przyczyny takiego stanu rzeczy.

Jakość światła i błyskawic pozostaje dyskusyjna. Zrobiliśmy błąd, bo niektóre ujęcia zostały zrobione w odcieniach czerni i szarości. Mówiąc wprost, taka była opcja wybrana przez silnik gry. Sądzę, że Wiedźmin 3 będzie się prezentować w niektórych miejscach oszołamiająco i wtedy nikt nie stwierdzi, że różni się od tego co było na zwiastunie. Niestety będą również fragmenty na których gra będzie wyglądać gorzej. Tak samo jest w GTA, kiedy zrywa się wiatr i robi się szaro, zwłaszcza w lesie, grafika wydaje się gorsza niż w tętniącym życiem mieście wśród neonów – komentuje Adam Badowski.


Czy w takim przypadku można mówić o pogorszeniu grafiki względem ostatecznej wersji, a pierwszym zwiastunem? To kwestia sporna, tym bardziej, że niektóre elementy będą wyglądać lepiej niż na pokazie podczas E3.

Geralt jest teraz bardziej dopracowany, ma lepsze shadery. Dodaliśmy mnóstwo szczegółów, poprawiliśmy mimikę twarzy, czy synchronizację warg. Niestety problem jest taki, że gra powstaje w siedmiu językach i nie byliśmy w stanie nagrać wszystkich sekcji motion capture z aktorami, tak jak powiedzmy w Call of Duty. Wtedy cała gra by się nie zmieściła na trzech płytach Blu-ray. Mając to na uwadze, wdrożyliśmy system bazujący na rozpoznawaniu samogłosek i spółgłosek, podobny do tego z drugiej części. Wcześniej jednak nie działał on dobrze. W Wiedźminie 3 sprawuje się świetnie, nie ma porównania – dodaje Badowski.

Nie pozostaje nic innego jak czekać na premierę Wiedźmina 3 do maja.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

72 Shares
Share72
+1
Tweet