Discord wkrótce pozwoli streamować na Xboxie

Xbox Discord
Newsy PC

Discord zapowiedział, że niedługo umożliwi wszystkim posiadaczom Xboxa transmitować rozgrywkę online. Do tej pory ta funkcja była dostępna tylko dla użytkowników komputerów.

W dzisiejszej informacji prasowej firma potwierdziła, że pozwoli graczom konsolowym na streamowanie ich gier, bezpośrednio przez Discorda. To udogodnienie – podobnie jak na pecetach – pozwoli udostępniać zmagania z bossem naszym znajomym. Będzie to zarówno w formie prywatnych wiadomości, jak i transmisji na cały serwer. Posiadacze subskrypcji Discord Nitro, będą mogli nadawać z rozdzielczością 1080p i większą liczbą klatek na sekundę.

W skierowanym do mediów komunikacie, przedsiębiorstwo zaznaczyło, że jest to najbardziej pożądaną przez graczy usprawnienie. Spółka zaznacza, że więcej szczegółów poda jeszcze w tym roku.

Warto wspomnieć, że zapowiedź ściśle łączy się z integracją Discorda jako czatu głosowego na Xbox Series X/S oraz Xbox One. Poza współpracą z Microsoftem i zgodnie z ogłoszeniem w 2022 roku, na początku tego roku firma oznajmiła, że komunikator jest już dostępny na PlayStation 5.

Streaming na konsoli za pośrednictwem Discorda będzie dostępny najpierw dla członków programu Xbox Insider, zaś szerszej publice zostanie udostępniony wkrótce.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie