PS5 i PS4 ze wsparciem dla popularnej platformy ponoć coraz bliżej

PS5 Slim - Microsoft wygadał się o możliwej dacie premiery urządzenia
Newsy PS4 PS5

PS5 i PS4 mają doczekać się oficjalnego wsparcia oraz integracji z Discordem. Nowe poszlaki brzmią pozytywnie, lecz użytkownicy PS4 mogą czuć się zawiedzeni.

Discord od niedawna dostępny jest na konsolach Xbox. PlayStation i właściciele popularnego komunikatora dla graczy również chwalili się współpracą, ale od tamtej pory minęło bardzo dużo czasu. Insiderzy już wcześniej wyjaśniali, że aplikacja trafi na PS5 i PS4. Jakiś czas temu stosowne poszlaki w tej sprawie znaleźli nawet sami gracze. Tyle że nic do tej pory się nie wydarzyło…

Jednak może się to niebawem zmienić! Internauci pogrzebali w danych Discorda i znaleźli bardzo ciekawe wskazówki na rychłą integrację z PlayStation. W aplikacji komunikatora pojawiły się bowiem nowe przyciski możliwości połączenia konta z konsolami PlayStation. Mowa o PS4 oraz PS5. Teoretycznie jest to nie tylko potwierdzenie, że Discord w końcu trafi na konsole Sony, ale stanie się to niedługo.

Problem w tym, że na udostępnionych na Twitterze obrazkach można znaleźć ciekawą informację, która nie ucieszy wszystkich. W Discordzie da się wyczytać jasny komunikat, że na PS5 dostępne będzie “wyświetlanie gry, w jaką się obecnie gra”, a także “integracja czatu głosowego”. Na PS4 nie ma żadnej informacji o tym drugim. Wychodzi więc na to, że posiadacze last-gena nie będą mogli liczyć na wsparcie czatu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie