DirectX 12 ma zrewolucjonizować grafikę

Microsoft w trakcie San Francisco Game Developers Conference wraz partnerami (NVIDIA i Intel) przedstawił możliwości tkwiące w oprogramowaniu.

DirectX 12 w opinii przedstawicieli firmy, zapewni dużo wydajniejszą jakość grafiki i ogromny skok technologiczny. Nie zostanie on jednak ograniczony wyłącznie do komputerów klasy PC, gdyż zmiany dotkną również gier wydawanych na platformę Xbox One a także telefonów i tabletów. Najważniejszym usprawnieniem będzie zredukowanie obciążeń wielordzeniowych procesorów. Gry mają natomiast działać znacznie płynniej.


W trakcie pokazu zaprezentowano grę Forza 5, która została uruchomiona na PC, wykorzystano przy tym kartą graficzną GeForce Titan Black. Chciano na tym przykładzie zademonstrować potencjał tkwiący w Directx 12. Nie należy się jednakże spodziewać by tytuł ukazał się również na komputery. Microsoft poinformował, że prezentowane na konferencji innowacje w grafice znajdą zastosowanie w grach pod koniec 2015 roku.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

1 Shares
Share1
+1
Tweet