Na Steam za 64 zł, a deweloper rozdaje za darmo!

Wszystko, by nie ściągać pirackich wersji gry.

Indie Gala wpuściło swoją nadchodzącą grę Die Young do wczesnego dostępu na Steam w czerwcu tego roku i póki co, tytuł jest pozytywnie oceniany przez graczy.

Choć gra kosztuje 15 euro, deweloper zdecydował się udostępnić nieco wcześniejszą wersję tytułu zupełnie za darmo. Powód? Pirackie kopie.

12 premier gier na obecny tydzień. Oczekiwane wyścigi, ciekawy shooter, powrót superbohatera, odświeżone RPG…

Ostatnio odkryliśmy, że pirackie kopie Die Young, łamiące zabezpieczenia Steam, były udostępniane w dziesiątkach miejsc. Jest to dobra i zła informacja jednocześnie – podkreślono na witrynie Indie Gala.

Dobra dlatego, że deweloperzy są mile zaskoczeni, iż zainteresowanie ich produktem jest na tyle duże, że piratom w ogóle chciało się łamać grę. Zdecydowanie więcej jednak z tego szkody niż pożytku.

Po pierwsze pirackie kopie nie zasilają kieszeni dewelopera, po drugie mogą zawierać szkodliwe oprogramowanie, a po trzecie grając w pirata nie damy twórcom informacji zwrotnej na temat tego, jak usprawnić tytuł przed opuszczeniem wczesnego dostępu.

Dlatego możemy teraz pobrać nieco wcześniejszą wersję Die Young zupełnie za darmo na Indie Gala do 31 grudnia 2017 roku. Taka wersja nie posiada zabezpieczeń DRM i otrzymamy do niej dostęp po zalogowaniu na tej stronie.

Nic, tylko grać i przy okazji wspierać dewelopera swoimi uwagami.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.