Devil May Cry 5: Special Edition – ray-tracing i nowy bohater w akcji

0 komentarzy

Na PlayStation Showcase zapowiedziano Devil May Cry 5: Special Edition. Gra wzbogaci się o technologię ray-tracing i nowego, grywalnego bohatera.

Na PlayStation Showcase zobaczyliśmy wiele naprawdę świetnych produkcji. Poza zapowiedziami nowych gier i materiałem z rozgrywki tych potwierdzonych wcześniej (szczególnie dobrze wypadło Demon’s Souls) konferencję nawiedził też pewien tajemniczy demon.

Capcom zapowiedział wydanie Devil May Cry 5: Special Edition. Gra zmierza na nową generację konsol i będzie jednym z ich tytułów startowych. Na szczęście twórcy nie ograniczą się jedynie do nieznacznego podrasowania oprawy wizualnej gry.

W produkcji pojawi się nowa, grywalna postać – Vergil którego fani mogą kojarzyć z poprzednich odsłon serii, gdzie również mogli przejąć nad nim kontrolę. Dodatkowo Devil May Cry 5: Special Edition wzbogaci się o zwiększający ilość wrogów i dynamikę rozgrywki tryb Dark Knight, a także Turbo, który dodatkowo przyspieszy grę.

Jest też dobra wiadomość dla fanów nowych technologii. Premiera na konsolach nowej generacji zobowiązuje, więc tytuł ten otrzyma także wsparcie dla technologii ray-tracing. Gracze będą mogli zdecydować o tym, czy chcą grać w rozdzielczości 1080p i 60 FPS, czy 4K i 30 FPS. Szkoda, że z nowej generacji konsol nie udało się wycisnąć nieco więcej klatek na sekundę.

Devil May Cry 5: Special Edition pojawi się na rynku wraz z PlayStation 5 i Xbox Series X oraz Series S. Nie wiadomo nic na temat ewentualnej aktualizacji gry na PC.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się