Port z konsol? Jak będzie z optymalizacją? Prezentacja gry na PC rodzi nowe pytania

Destiny 2 to pierwsze kroki marki na blaszakach. Oby nie było potknięcia.

Kilka godzin temu pisaliśmy, na jakim sprzęcie zaprezentowano wczoraj Destiny 2 w wersji PC. Poznaliśmy procesor, kartę graficzną i ilość pamięci RAM – specyfikację, która ruszyła tytuł w rozdzielczości 4K.

Jak się jednak okazuje – o czym wspomina redakcja serwisu IGN (cytujemy za DSO Gaming) – podczas pokazu tytuł nie hulał w maksymalnych ustawieniach, lecz w średnich. Mieliśmy za to poziom płynności nie spadający poniżej 60 klatek animacji na sekundę. Czyżby pojedyncza karta graficzna GeForce GTX 1080 Ti nie zapewniła podobnej płynności w maksymalnych ustawieniach w jakości 4K? Można tylko zgadywać.

Pamiętajmy jednak, że pokazana wersja Destiny 2 na PC to wersja deweloperska, wczesna i mamy nadzieję, że do premiery dużo się jeszcze zmieni, oczywiście na lepsze.

Destiny 2 portem z konsol?

David Shaw z Bungie wspomina natomiast na łamach PC Gamer, że Destiny 2 nie będzie posiadało dedykowanych serwerów i dotyczy to zarówno konsol PlayStation 4 oraz Xbox One, jak i komputerów PC. Deweloper opisał kod multiplayer produkcji jako skomplikowaną typologię, nie ujawniając więcej szczegółów.

David Shaw zaznaczył też, że Bungie stara się, by Destiny 2 czuło się jako grę na PC, a nie jako port z konsol: Wykonaliśmy sporo pracy. Jednym z kluczowych czynników, któremu poświęciliśmy czas odnośnie wersji PC jest to, że nie chcemy, by ktoś patrzył na Destiny 2 jako na port z konsol. Tak, Bungie ma długą historię jeśli chodzi o konsole. Ludzie uwielbiają gry konsolowe. Chcemy jednak mieć pewność, że w przypadku Destiny 2 będzie czuć, że to gra komputerowa, w którą gra się jak w shootera na PC.

Służyć mają temu zapewne opcje dostosowane do komputerów. Destiny 2 na PC będzie wspierało rozdzielczość 4K (3820×2160), monitory 21:9, zapewni wsparcie dla myszy oraz klawiatury, pozwoli zmienić obłożenie klawiszy oraz ustawić kąt widzenia (FOV – Field of View).

Wygląda na to, że odczucia będą zatem jak na PC, a port… z konsol.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: