Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Demon’s Souls Remake na kolejnych materiałach. Prawdziwie next-genowa oprawa

Demon’s Souls Remake trafiło w ręce pierwszych graczy. Produkcja wygląda absolutnie fenomenalnie i zachwyca kunsztem grafików Bluepoint Games.

Choć polscy gracze dostaną swoje egzemplarze PlayStation 5 dopiero 19 listopada, to kupujący z niektórych regionów już mają szczęście ogrywać Demon’s Souls Remake na nowej generacji Sony.

W sieci pojawiają się liczne materiały prezentujące rozgrywkę z odnowionego Demon’s Souls i trzeba przyznać, że gra wygląda fantastycznie. Poniżej możecie zobaczyć pierwsze 18 minut zabawy.

Wizualna strona produkcji zdecydowanie pokazuje moc PlayStation 5. Szkoda, że w grze nie zaimplementowano technologii ray-tracing, ale nijak jej to nie ujmuje.

Pomimo nowej oprawy wciąż czuć tu wyśmienity klimat pierwowzoru. Wszechobecny mrok i zaszczucie potęguje design przeciwników i w efekcie całość sprawia wrażenie zupełnie nowej gry od From Software. Bluepoint Games chyba podołali trudnemu wyzwaniu, jakim było odświeżenia protoplasty serii Dark Souls.

Pozostaje tylko czekać na pierwsze recenzje. Ciekawe, czy równie dobrze prezentuje się rozgrywka, która mimo wszystko jest najważniejszym elementem tego typu gier. Fani tytułów souls-like to dość wymagająca grupa odbiorców.

Przy okazji w sieci pojawiło się porównanie remake’u z oryginałem z 2009 roku. Skala nowego projektu robi ogromne wrażenie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się