Demon's Souls - rycerz

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Wygląda na to, że remake Demon’s Souls mógł lub nadal może trafić na PS4

Gracze dokopali się do plików Demon’s Souls w bazie danych PS4. Fani spekulują, że tytuł może za jakiś czas pojawić się na poprzedniej generacji.

Remake „ojca” gatunku souls-like to jedna z pierwszych i przy tym najładniejszych gier na PlayStation 5. Next-genowa produkcja wygląda fenomenalnie i nic dziwnego, że Sony wydało ją tylko na PS5.

Gracze dokopali się jednak do wyjątkowo ciekawego znaleziska. Jak podaje PlayStation Game Size, w bazie danych PS4 znajdują się pliki remake’u Demon’s Souls. Nie ujawniono jednak, czy znaleziono faktycznie dane gry, czy ich część, czy tylko pustą wzmiankę o tytule. Konkretów całkowicie brakuje.

Samo PlayStation Size zaznacza, że projekt mógł zostać anulowany lub pliki mogą być testem dla deweloperów, ale równie dobrze może zostać wydany niedługo. Wszystkie opcje są poniekąd możliwe, choć skłaniałbym się ku dwóm z nich.

Po pierwsze, niewykluczone, że DS powstawało z myślą o PS4, ale zdecydowano się przenieść projekt na PS5. Czy to z uwagi na moc nowej generacji, czy też fakt dostarczenia tytułu startowego dla najnowszej konsoli. Bluepoint mogło nie usunąć plików z serwerów.

Po drugie, gra rzeczywiście mogłaby trafić na PS4. Jeśli tak by się stało, byłaby właściwie zupełnie inna. PS5 eliminuje ekrany ładowania i pozwala na zaimplementowanie ładniejszej oprawy. Nie ma szans, aby DS zadziałało na poprzedniej generacji tak, jak na PS5.

Tak naprawdę teraz możemy sobie tylko gdybać. Wszystko jest możliwe i ostatecznie musimy zaczekać na ogłoszenie Sony. Jeśli Demon’s Souls trafi na PS4, zapewne nie poczekamy na to zbyt długo. Osobiście jednak w to wątpię.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się