Death Stranding w Horizon Zero Dawn? Zobaczcie, jak odnaleźć trzy easter eggi

Produkcja Hideo Kojimy cichutko przemycona do Horizon Zero Dawn.

Posiadacze PlayStation 4 otrzymali dzisiaj oczekiwane Horizon Zero Dawn od studia Guerrilla Games. Jak się okazuje, odnajdujemy w grze nawiązania do innego ważnego tytułu, który również zmierza jedynie na konsolę od Sony.

Mowa o Death Stranding Hideo Kojimy. Dotychczas mogliśmy zobaczyć jedynie dwa zwiastuny produkcji i oba posłużyły do stworzenia easter eggów w Horizon Zero Dawn. Nie chcemy jednak psuć Wam zabawy i nadziewać bezpośrednio na spoilery, dlatego wszystkie smaczki oraz poradnik, jak do nich dotrzeć, pozostawiamy w poniższym materiale wideo.

Podejmiecie się odnalezienia trzech tajemniczych przedmiotów?

Sprzedaż Horizon Zero Dawn może zbliżyć się do Uncharted 4

Serwis GameSpot.com powołując się na dane SuperData przygląda się przewidywaniom związanym ze sprzedażą gry. Do końca tego roku do sklepów powinno trafić około 6 mln kopii gry, co byłoby wynikiem zbliżonym do Uncharted 4 oraz Metal Gear Solid V.

SuperData podaje, że dzięki pozytywnym recenzjom, sprzedaż powinna mocno wzrosnąć. Ponadto serwis analizuje, że produkcja pojawiła się w bardzo znaczącym dla Sony momencie – sprzedaż PS4 zaczęła nieco spadać, więc przyda się tego rodzaju tytuł, aby nieco ją dźwignąć (SuperData powołuje się na rynkowe dane z USA według NPD).

Natomiast jeśli chodzi o ogólną sprzedaż gry Horizon Zero Dawn przez cały jej cykl życia, to tutaj SuperData szacuje około 8 mln sztuk.

Recenzje Horizon Zero Dawn – już wiadomo, ile jest warte nowe IP na PS4

Recenzje Horizon Zero Dawn potwierdzają, że mamy do czynienia z naprawdę solidną produkcją, która powinna zadowolić graczy gustujących w akcji ze szczyptą RPG.

Serwis Metacritic zebrał już 68 recenzji gry z całego świata. Średnia ze wszystkich ocen to wysokie 88/100. Recenzenci docenili dobrze skonstruowany i tętniący życiem świat, do którego zostaje wpuszczony gracz. Według serwisu Gamespot, dostajemy jeden z najlepszych tytułów z otwartym światem na konsole obecnej generacji, a Polygon dodaje, że mimo nudniejszych momentów od produkcji po prostu nie da się odejść.

IGN podkreśla z kolei w podsumowaniu swojej recenzji, że walka w Horizon Zero Dawn to czysta satysfakcja a zachowania mechanicznych przeciwników są tak różnorodne, że zawsze musimy najpierw pomyśleć, nim ruszymy do ataku.

Minusy? Poboczne questy mogłyby być nieco bardziej pomysłowe, w grze występują również drobne bugi.

Zdania odrębne? Serwis US Gamer – który wystawił grze ocenę 2,5/5 – uważa, że Horizon Zero Dawn to rozczarowanie, mdła bohaterka oraz powtarzalne zadania. No cóż, zdarzają się i takie opinie…

Ogólny obraz wyłaniający się z recenzji Horizon Zero Dawn jest jednak jak najbardziej pozytywny.

Recenzje Horizon Zero Dawn – wybrane oceny:

  • IGN – 9,3/10
  • GiantBomb – 5/5
  • Polygon – 9.5/10
  • Jimquisition – 9.5/10
  • Gamespot – 9/10
  • Game Informer – 8.8/10
  • Destructoid – 7.5/10
  • US Gamer – 2.5/5

Premiera Horizon Zero Dawn na rynku europejskim została zaplanowana na 1 marca tego roku, wyłącznie na PlayStation 4.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.