Dead Island 2 – dlaczego gra została bez producenta?

0 komentarzy

Wczoraj dowiedzieliśmy się, firma Deep Silver podziękowała zespołowi Yager Development, który pracował nad Dead Island 2. Zwolniony deweloper wydał oświadczenie.

Deep Silver informowało wczoraj, że ekipa Yager Development nie będzie więcej zajmowała się wspomnianym tytułem. Nie wyjaśniono niestety, dlaczego podjęto taką decyzję, ani kto przejmie prace nad Dead Island 2. Wiadomo jedynie, że gra nie została anulowana.

Co było przyczyną rozstania wydawcy z deweloperem? W oświadczeniu dla serwisu Gamesindustry studio Yager Development wyjaśnia, że poszło o różnicę w samej wizji na tytuł z zombiakami.

W naszym zespole znajdują się najlepsze kreatywne umysły oraz specjaliści od technologii. Pracowaliśmy nad Dead Island 2 z wielkim entuzjazmem, żeby wznieść tytuł na całkowicie nowy poziom jakości. Niestety nasza wizja gry znacznie się różniła od tej, którą posiada Deep Silver. Ostatecznie doprowadziło to do decyzji, którą już poznaliście – wyjaśnia Yager Development.

Szkoda tylko, że obie firmy nie zorientowały się wcześniej, że pragną zrobić zupełnie inną grę. Czy podany powód wydaje się Wam prawdziwy, czy jednak stoi za tym coś innego?

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się