Nowa gra twórców Days Gone na PlayStation Showcase? Twórcy mogą zdradzić “co przyniesie przyszłość”

Days Gone - nowa gra twórców to gra-usługa | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Bend Studio już niebawem pokaże swoją nową grę. Twórcy Days Gone mogą szykować się na PlayStation Showcase.

Dziś wybiło 30-lecie Bend Studio, czyli twórców popularnych marek jak Syphon Filter i Days Gone. Ta druga gra jest szczególnie ciekawa, bo Sony jej zdecydowanie nie lubi. Tytuł spotkał się z mieszanymi recenzjami (głównie przez stan techniczny), a PlayStation nie było zadowolone z efektów. Mimo wszystko gra zdobyła całą rzeszę fanów. Sam niedawno ukończyłem tę niezwykle długą przygodę i mimo wielu zastrzeżeń, już trochę za nią tęsknię. Nie obraziłbym się, gdyby nowa gra studia garściami czerpała z Days Gone.

Days Gone 2? Nie, na pewno nie

Po części tak może być, bo w ubiegłym roku twórcy jednoznacznie wyjawili, że pracują nad zupełnie nowym IP. Kolejny tytuł opiera się jednak na fundamentach otwartego świata z ich gry o zombie, a także dodaje nowość w postaci multiplayera. Więcej o nim nie wiemy, także ciężko zgadywać, czy znów dostaniemy historię postapo, czy coś zupełnie innego.

Ale przekonać się o tym możemy niebawem. Sony wczoraj potwierdziło PlayStation Showcase, na którym niemal na pewno zobaczymy Metal Gear Solid 3 Remake i wyczekiwane The Last of Us Multiplayer. Bend Studio opublikowało dziś nowy wpis z okazji rocznicy, który nabiera szczególnego znaczenia w kontekście nadchodzącego wydarzenia.

W tym roku świętujemy nasze 30-lecie w Bend Studio! Założone w 1993 roku, nasze studio nadal ewoluuje od naszych korzeni pasji i innowacji. Dziękujemy za wsparcie przez ponad 30 lat gier od Syphon Filter do Days Gone. Nie możemy się doczekać, aby pokazać, co przyniesie przyszłość!

– czytamy we wpisie

Warto zaznaczyć, że Bend wielokrotnie starało się dostać zielone światło na Days Gone 2, lecz Sony odmówiło. Deweloperzy przez dłuższy czas asystowali m.in. Naughty Dog, ale najwyraźniej się tym zmęczyli. Pracują nad wspomnianym nowym IP, a my możemy jedynie liczyć na to, że pokaz nadchodzi.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie