Twórcy Days Gone zapowiadają kontynuację? Otóż nie tym razem

Days Gone 2 powstaje? Tajemniczy obrazek rozgrzał społeczność
Newsy PS5

Days Gone 2 powstaje i właśnie zostało zapowiedziane? Tak myślą gracze, ale niestety prawda jest zupełnie inna i nie dotyczy wyczekiwanej kontynuacji.

To dość zabawne, że początkowo Days Gone nie zdobyło zbyt wielkiej sympatii. Recenzenci szumnie krytykowali grę na premierę, a gracze szydzili z jej błędów i strony technicznej. Lata później, po paru patchach, wydaniu wersji PC i zapowiedzi, że „dwójka” nigdy nie powstanie, fandom gry jest silny jak nigdy i liczy na to, że mimo wszystko Days Gone 2 kiedyś się wydarzy. Na to raczej nie ma co liczyć, choć przez chwilę wiele osób myślało, że coś jest na rzeczy.

Na profilu na Twitterze Bend Studio pojawił się tajemniczy obrazek przedstawiający postać na motorze z Days Gone. W opisie czytamy, że jest to Rita Slaywayama, brytyjska modelka, piosenkarka i aktorka. Wiele osób na Reddicie czy w komentarzach na Twitterze uważa, że to zapowiedź potencjalnej kontynuacji, w której wystąpi właśnie Slaywayama. Niestety, prawda jest zupełnie inna i dotyczy programu PlayStation Playmakers.

Zapowiedziana wcześniej w tym roku inicjatywa PlayStation to kolejna kampania marketingowa firmy. Zgodnie z założeniami, firma szuka celebrytów, sportowców, aktorów, muzyków i tak dalej, aby zostali oni „ambasadorami” całej marki. Część kampanii polega właśnie na swoistym cosplayu postaci z gier od studiów Sony. Brytyjska aktorka nie pojawi się więc w Days Gone 2, a zdjęcie jest tylko reklamą firmy. Także nie – niestety nie tym razem.

Bend pracuje jednak nad kolejną grą, która może niebawem doczekać się pokazu. Studio najpewniej odpowiadać będzie za nową markę, ale nie znamy szczegółów na ten temat.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie