Gigantyczne opóźnienie GTA VI? Gra “nigdy nie miała wyjść na początku 2025 roku”

GTA VI
Newsy PC PS5 Xbox Series

To jaka jest ta data premiery GTA VI? Jedni mówią, że tytuł zaliczy opóźnienie, a inni, że wręcz przeciwnie. Nowe informacje rzucają świeże światło na sprawę.

W sieci pojawiły się świeże informacje od bardzo zaufanych źródeł, które podkreślają, że sprawa z potencjalnym przesunięciem daty premiery nowego GTA nie jest taka skomplikowana i nie do końca oznacza to, o czym wielu myśli.

Data premiery GTA VI nie na początku 2025 roku

Nowe Grand Theft Auto zaczęło niedawno mierzyć się z pewnymi problemami w rozwoju, a przynajmniej tak wynika ze słów pracowników, którzy zostali zmuszeni do powrotu do biur. Opracowano nową politykę pracy zdalnej, która również może jednak doprowadzić do obsuw. Na ten moment nie ma jednak mowy o żadnych “planowanych” przesunięciach daty premiery gry.

Jason Schreier na łamach Bloomberga podkreśla, że niedawne doniesienia m.in. Kotaku nie do końca są zgodne z tym, jak naprawdę wygląda sytuacja w Rockstar Games. Ostatnie przecieki zasugerowały, że gra zalicza opóźnienie i może trafić na rynek nawet w 2026 roku. Oczywiście zawsze jest taka możliwość, ale gracze, a nawet giełda, zareagowali dość dynamicznie. Dlatego też Schreier wyjaśnia te plotki, dodając, że “wszystkie gry wideo mają opóźnienia”.

Jego zdaniem na ten moment nie ma jednak żadnych przesłanek, aby wierzyć, że tytuł nie trafi na rynek w 2025 roku. Do tego jest wręcz zbyt wcześnie, aby Rockstar miałby się przejmować takimi rzeczami. Nawet deweloperzy wydają się głównie skupiać na pracy i wydaniu dopracowanej gry, a cała ta sytuacja nie jest wcale inna od pozostałych wielce oczekiwanych tytułów.

Zeszłego lata zapytałem kogoś z Rockstar, jak się sprawy mają, a on odpowiedział jednym słowem: “chaos”. W tym tygodniu zapytałem kilka innych osób w firmie, co sądzą o młynie plotek i spotkałem się głównie ze wzruszeniem ramion. Oczywiście prace nad kolejnym Grand Theft Auto są opóźnione. Zawsze tak jest.

– wyjaśnia Schreier

Kiedy debiut?

Informacje te podkreśla również Tom Henderson na łamach Insider-Gaming. Tłumaczy, że Kotaku zmieniło swoje doniesienia. Zdaniem redakcji gra pierwotnie mogła zadebiutować na początku 2025 roku, ale nie jest to już możliwe.

Z informacji dostępnych Insiderowi wynika jednak, iż data premiery gry “nigdy nie miała nastąpić w ciągu pierwszych kilku miesięcy roku”. Także, o ile Rockstar przyzwyczaił nas do przesunięć, firma nadal celuje w wydanie gry najpewniej w drugiej połowie 2025 roku.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/newsletters/2024-03-28/-grand-theft-auto-vi-delay-report-spurs-overblown-concern?srnd=technology-vp
https://insider-gaming.com/the-gta-6-delay-isnt-what-you-think/

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie