Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Darmowe Fortnite Ratowanie Świata. Miało być w tym roku, lecz…

Epic Games tłumaczy, dlaczego Fortnite Ratowanie Świata nie przejdzie w najbliższych miesiącach na model free-to-play.

Deweloper wydał specjalny komunikat dotyczący stanu prac nad Ratowaniem Świata. Epic Games zaznacza, że w ostatnim czasie zajmował się dużymi zmianami w ramach przygotowań do przejścia kampanii Fortnite na model free-to-play (rozgrywki darmowej), lecz postanowił opóźnić cały proces. Dlaczego?

Do jego wprowadzenie konieczny jest szereg zmian w funkcjonalności mechanizmów oraz system skalowania serwerów, jakiego naszym zdaniem wymaga model darmowy. Od momentu premiery w lipcu 2017 roku kampania Ratowanie Świata znacznie się rozrosła, a popularność Fortnite sięgnęła niespotykanego dotąd poziomu. Musimy dostosować nasze możliwości do rzesz graczy, którzy dołączą do rozgrywki i zagwarantować im wrażenia na odpowiednim poziomie. Dotyczy to zarówno dotychczasowych, jak i nowych graczy, dlatego nie spieszymy się i dbamy, aby wszystko odbyło się tak, jak powinno – tłumaczy Epic Games.

Fortnite Ratowanie Świata – darmowe prezenty i duża przecena

Darmowe Ratowanie Świata się opóźnia, lecz deweloper postanowił zorganizować dużą promocję: Już w tym tygodniu wprowadzimy zniżkę 50% na pakiety fundatora w wersjach standardowej, Super Deluxe i limitowanej.

Kto zapłacił już za kampanię, może zgarnąć bonusy: w trakcie trwania wydarzenia Fortnite: Koszmarów Czar, otrzymacie Mózgowca Jonesy’ego i Czaszkownicę Ramirez za darmo.

Ważne zmiany w Ratowaniu Świata

Epic Games informuje również, że zmienia strukturę opcji menu, aby było je łatwiej znaleźć oraz modyfikuje zadania samouczka ze starego interfejsu w taki sposób, by wykorzystywały nowy system powiadomień. Poza tym poprawiamy wygląd i charakter menu (i postaci). Chcemy, aby po zakończeniu przeróbek jak najwięcej czynności można było wykonywać w samej grze, a nie w głównym menu gry. W najbliższych tygodniach opublikujemy szczegółowe omówienie nadchodzących zmian, aby przygotować się do ich wprowadzenia w kolejnych miesiącach – zapewniają twórcy Fortnite.

Fortnite

Przy okazji ogłoszono zupełnie nowy, zaktualizowany system bohaterów, który został przeprojektowany, aby umożliwić większą swobodę i kreatywność oraz więcej możliwości podczas dobierania wyposażenia: Do dyspozycji będzie sześć pól bohaterów, a nie trzy, jak było to dotąd. Wybór głównego bohatera, odpowiedzialnego za dowodzenie, oraz pięciu dodatkowych będzie wpływać na profity i cechy. Planujemy zwiększyć różnorodność wariantów wyposażenia, które można tworzyć – otrzymacie w tym celu narzędzia pozwalające na podejmowanie nowych, znaczących decyzji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 73 reviews)
Excellent41%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible52%