Czy policjanci w GTA V są rasistami? Pewien gracz postanowił do dokładnie sprawdzić

Najnowsza analiza daje odpowiedź na kilka interesujących pytań.

Prowadzący kanał The Game Theorists postanowił sprawdzić, czy policjanci w GTA V są rasistami. Tego rodzaju materiałów można było w sieci znaleźć już kilka, ale żaden w tak dokładny sposób nie analizuje problemu. Otóż The Game Theorists postanowiło prowokować policjantów w GTA V przy pomocy trzech głównych bohaterów. Nie bez znaczenia okazała się również lokalizacja posterunków. Żeby analiza była dokładna, The Game Theorists postanowiło sprawdzić zachowania policji w kilku różnych miejscach, na wsi, centrum miasta i dzielnicy biedy z której pochodzi Franklin.

Ponadto policjantów prowokowali na różne sposoby, podjeżdżając autem lub po prostu podchodząc do nich. Funkcjonariusze reagowali w różny sposób. Dla przykładu ci z zamożnego centrum częściej atakowali biednego Franklina niż bogatego Michaela. Sytuacja zmieniała się z kolei na wsi i slumsach.


Co ciekawe, okazuje się, że reakcje policjantów były dość zgodne z badaniami, które przeprowadzano w USA lata temu. Są one zresztą przytoczone w filmiku. Wynika z nich, że policja inaczej reaguje na konkretnych obywateli (zależny był kolor skóry oraz to, jak był ubrany delikwent) w zależności od miejsca.

Na koniec warto się zastanowić, czy faktycznie Rockstar brał pod uwagę tego typu badania, czy też może reakcje sprowokowanych policjantów przez The Game Theorists są po prostu losowe? Jeśli to pierwsze, to po raz kolejny producent pokazuje naprawdę spore przywiązanie do detali.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

132 Shares
Share132
+1
Tweet