Data premiery Cyberpunk 2077 wyciekła do sieci. Ruszyły pre-ordery

Data premiery Cyberpunk 2077 wyciekła do sieci. Ruszyły pre-ordery
Newsy PC Polecamy! PS4 XOne

Norweski sklep coś wie, czy to tylko zwykły placeholder

Data premiery Cyberpunk 2077 nie została ujawniona oficjalnie, lecz w sklepie Komplett pojawiła się karta gry i możliwość składania zamówień przedpremierowych. Co ciekawe, Norwedzy twierdzą, że gra pojawi się na rynku na początku przyszłego roku.

Data premiery Cyberpunk 2077 według wspomnianego sklepu, to 31 stycznia 2018 roku. Nie traktujmy tego oczywiście za pewniak, ponieważ dopóki CD Projekt RED osobiście nie ujawni terminu wydania gry, możemy jedynie mówić o przeciekach.

Adam Kiciński już w 2015 roku wspominał na łamach Money.pl: mamy zaplanowaną datę premiery, ale powiemy o niej, gdy będziemy gotowi rozpocząć promocyjne działania. 

Przypominamy, że kampania marketingowa Cyberpunk 2077 jest już zaplanowana i jak zaznaczają REDzi, ma się opierać na zaskoczeniu. Od jej startu do premiery gry prawdopodobnie nie minie dużo czasu.

– Z wypowiedzi Adama na którejś konferencji inwestorskich jasno wynikało, że okres od ogłoszenia daty premiery do samej premiery może być bardzo krótki. Zrobienie krótkiej – powiedzmy około półrocznej – ale intensywnej kampanii promocyjnej jest takim ciężko osiągalnym ideałem. Mogą sobie na to pozwolić tylko firmy o bardzo mocnej renomie i odpowiednich zasobach finansowych. To trochę taki komunikacyjny „blitzkrieg”. Trzeba być świetnie przygotowanym. Wtedy można naprawdę dużo wygrać – mówił Michał Kiciński w marcu tego roku w rozmowie z next.gazeta.pl.

Żeby scenariusz z trwającą około pół roku kampanią się sprawdził (zakładając premierę pod koniec stycznia 2018), CD Projekt RED musiałby pokazać Cyberpunk 2077 podczas targów Gamescom 2017. Dosłownie kilka dni temu na forum CD Projekt przedstawicielka spółki zapewniała jednak: Będziemy na tegorocznym Gamescomie z Gwintem. O Cyberpunk 2077 nie wspomniano, lecz skoro kampania ma opierać się na zaskoczeniu, to kto wie…

Cyberpunk 2077 – data premiery się sprawdzi?

Jasna odpowiedź CD Projekt dotycząca Cyberpunk 2077

Gracze z utęsknieniem wyczekują jakichkolwiek wieści na temat Cyberpunk 2077, lecz póki co mamy rok Gwinta, na którego promocji oraz dopracowaniu skupiają się obecnie deweloperzy.

CD Projekt postanowił jednak wytłumaczyć jedną ważną rzecz, która stoi u podstaw całej produkcji – mowa o prawach do marki. Na oficjalnym forum polskiej spółki pojawiło się pytanie: Na fali ostatnich newsów i plotek odnośnie praw do Wiedzmina proszę o informacje dotyczące podziału praw do marki Cyberpunk. Interesuje mnie co jest po Waszej stronie, a co zostało w rękach Mike’a Pondsmitha i R Talsorian Games.

Przedstawicielka CD Projekt zaznacza, że żadnego podziału nie ma, co jest oczywiście dobrą wiadomością, ponieważ polska firma trzyma wszystko w swoich rękach.

– CD PROJEKT S.A. nabył wszystkie prawa ochronne na znaki towarowe „CYBERPUNK” oraz „CYBERPUNK 2020”, które do chwili zawarcia umowy posiadał R. Talsorian Games Inc – zaznacza Katarzyna Szulc.

Zatem jest pełnia praw, teraz czekamy na ich wykorzystanie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie