Cities Skylines 2 ma nowy patch, ale wy go pewnie nie dostaniecie…

Cities Skylines 2
Newsy PC

Czekacie na patch do Cities Skylines 2? To się świetnie składa, bo twórcy przygotowali jedną z zapewne wielu łatek do gry. Ta została udostępniona graczom na Steam i… No właśnie, tylko tam. Jeżeli gracie w tę strasznie zoptymalizowaną produkcję np. w usłudze Game Pass, to mamy złe wieści. Obecnie aktualizacja jest dla was niedostępna i nie można jej pobrać. Nieźle, co?

Cities Skylines 2 z łatką, ale nie dla wszystkich graczy

Lista problemów z grą Cities Skylines 2 jest całkiem pokaźna, choć sprowadza się głównie do jednego — tragicznej optymalizacji. Gra, choć nie jest najpiękniejszym tytułem w historii, powoduje problemy nawet z RTX4090. Jeżeli najmocniejsza karta graficzna nie daje rady, to coś tu jest mocno nie tak. Wiedzą o tym gracze, a sami twórcy przyznali się do kłopotów jeszcze przed premierą gry. Ta już miała miejsce, dlatego pozostało już tylko naprawić swoją produkcję.

Twórcy z Colossal Order wypuścili pierwszą aktualizację, której celem jest uporanie się z przynajmniej częścią technicznych problemów gry. Mowa tu o spadkach wydajności, problemach z generowaniem tekstur i nie tylko. Co jednak najciekawsze, łatka dostępna jest obecnie wyłącznie dla posiadaczy gry na platformie Steam. Sporo graczy rozpoczęło jednak rozgrywkę w ramach abonamentu Xbox Game Pass, przez co patch nie jest dla nich dostępny. Na razie.

Jeżeli zatem ogrywacie tytuł w abonamencie, to nie pobierzecie jeszcze żadnej aktualizacji. Taki stan rzeczy na pewno się zmieni, choć ciężko powiedzieć kiedy dokładnie. Twórcy obiecali, że jak najszybciej udostępnią ją dla pozostałej części gracz. A co konkretniej wnosi najnowsze usprawnienie gry?

Jak czytamy w oficjalnej informacji wydanej przez Paradox, jest to pierwsza z kilku dużych poprawek tytułu. Zmieniono LOD na bardziej spójny (dla lepszej wydajności), poprawiono optymalizację mgły, naprawiono błędy z głębią ostrości czy oświetleniem i zacinaniem gry w określonych momentach.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie