CI Games dostanie ogromne odszkodowanie od Bandai Namco

CI Games podaje, że sąd w USA zgodził się przyznać ponad 2 miliony dolarów odszkodowania.

Zaraz po pozytywnej dla CI Games informacji, akcje spółki poszybowały w górę aż o 15%. Poniżej przedstawiamy oficjalne odświadczenie firmy:

CI Games USA zawarły wraz z Bandai Namco Games America pozasądową umowę ugody, przedmiotem której jest rozwiązanie sporu między stronami, zawisłego przed Sądem Najwyższym dla Stanu Kalifornia, dotyczącego żądania zapłaty przez Bandai na rzecz CI Games USA odszkodowania z tytułu nienależytego wykonania umowy (term sheet) zawartej w dniu 14 stycznia 2014 r. między Spółką a Bandai.


Na mocy przedmiotowej ugody strony ustaliły, że Bandai zapłaci na rzecz Spółki i CI Games USA kwotę 2.300.000,00 dolarów w terminie dwudziestu dni roboczych od dnia podpisania niniejszej ugody.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • Michał

    i Właśnie o to chodzi aby swoje interesy doprowadzić zawsze do końca. Dobrze że CI Games otrzyma odszkodowanie po podpisaniu ugody. Taka kasa na pewno im się przyda do prac nad ukończeniem gry Sniper: Ghost Warrior 3. Miejmy nadzieję że CI Games rozważnie wykorzysta taki budżet.

  • tchesy

    Dokłądnei tak, w punkt. Jak obiecał, tak zrobił. Wychodzi na to, że 1) wie co mówi; 2 ) wie co robi:) znaczy optymistycznie sprawa wygląda szczególnie kiedy pamiętac, że prace nad Sniper Ghost Warrior 3 trwają, co wymaga posiadania i wydawania fury pieniędzy. A to odszkodowanie (przez samo porównanie to ogłaszanego budżetu całościowego gry) jest kwotą niebagatelną. Bez dwóch zdań – akurat się przyda. A to, że z materiałów już dostępnych wynika jasno, ze gra będzie cho…nie dobra, niczego nie zmienia. A jeśli jednak, to na plus.

  • alek

    Czyli pan Tymiński dotrzymał słowa. Mówił że załatwi sprawę z namco na korzyść firmy (CIgames). Coraz bardziej podoba mi się ta firma, od czasu Lords of the Fallen firma pokazuje się z coraz lepszej stron, LotF wyszedł super, bardzo mi się spodobała ta gra a i Snajper wygląda (patrząc na filmiki) na bardzo starannie wykonaną grę, jasne można by się przyczepić czegoś ale to przecież alpha więc poprawki pewnie będą jakieś wdrażane. SGW3 wygląda graficznie jak FarCry4 a to już nie lada wyczyn:) NO jestem ciekaw co z tej produkcji będzie, z chęcią ją sobie sprawie.

9 Shares
Share9
+1
Tweet