Fałszowanie ocen Snajpera w Metacritic? CI Games walczy o grę, wydaje oświadczenie

Polski deweloper broni się przed zarzutami.

Serwis Metacritic zbiera nie tylko recenzje z całego świata, podając na tej podstawie średnią dla każdej gry, lecz pozwala również oceniać dany tytuł graczom, z czego wyciągana jest druga średnia. W przypadku Sniper: Ghost Warrior 3 średnia z 56 recenzji wynosi 56/100, a wypadkową ze 156 ocen graczy jest 6.6/10.

Jak zatem widzicie, szału nie ma, lecz niektórzy chyba i tak uważają, że to za wysokie noty jak na najnowszy tytuł od CI Games. Musiały pojawić się zarzuty, że polskie studio stara się fałszować wyniki na Metacritic, zakładając lewe konta i podbijając ogólną notę trzeciego Snajpera.

Nic takiego nie miało i nie ma miejsca! – zaznacza CI Games, poddając również w wątpliwość niskie oceny od graczy na Metacritic. Oto specjalny komunikat spółki w tej sprawie:

Według wiedzy CI Games oraz zgodnie z powszechnie dostępnymi informacjami utworzenie konta na serwisie Metacritic jest dobrowolne i odbywa się bez jakichkolwiek ograniczeń. Spółka CI Games nie prowadzi zorganizowanych działań polegających na celowym tworzeniu pozytywnych opinii o grze „Sniper Ghost Warrior 3” i nie ma kontroli ani wpływu na tworzenie takich kont.

Zaobserwowaliśmy jednak zjawisko oceniania naszej najnowszej gry, „Sniper Ghost Warrior 3”, na „0” z kont, które nie posiadają żadnej historii w serwisie Metacritic. Budzi to nasze  wątpliwości co do rzeczywistej wiarygodności, jakości i wartości tych ocen. Jednocześnie cieszymy się, że dużej części graczy nasza ostatnia gra naprawdę się podoba. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z graczami/ użytkownikami za pośrednictwem naszych kanałów w kluczowych social mediach oraz na platformie Steam, gdzie na bieżąco udzielamy informacji i pomocy zainteresowanym. To dla nas priorytet, aby wszyscy grający otrzymali od nas wsparcie.

Podkreślamy, że cały nasz zespół intensywnie pracuje nad kolejnymi ulepszeniami gry „Sniper Ghost Warrior 3”.  W najbliższych dniach oraz w kolejnych tygodniach udostępnimy patche z dalszymi poprawkami na wszystkie platformy. Jednocześnie pracujemy nad nowymi dodatkami do gry, w tym nad istotnym dodatkiem fabularnym „The Sabotage”, który zostanie udostępniony graczom w ciągu najbliższych miesięcy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.