CD PROJEKT RED ma gigantyczny kłopot. Studio padło ofiarą cyberataku

0 komentarzy

CD PROJEKT RED potwierdza, że studio padło ofiarą cyberataku. Deweloperzy wydali komunikat w którym zapewniają, że nasze dane są bezpieczne.

CD Projekt padł ofiarą zorganizowanego cyberataku. Studio wydało właśnie publiczne oświadczenie, w którym informuje o sprawie i wyjaśnia, jakie są konsekwencje ataku.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że padliśmy ofiarą ukierunkowanego cyberataku, w skutek czego nasze wewnętrzne systemy zostały naruszone.

Nieokreślony podmiot uzyskał nieautoryzowany dostęp do naszych wewnętrznych sieci, zebrał ważne dane należące do grupy kapitałowej CD Projekt i pozostawił notatkę dotyczącą okupu, którą udostępniamy publicznie. Choć część naszych sieci została zaszyfrowana, to kopie zapasowe pozostały nienaruszone. Zabezpieczyliśmy już naszą strukturę IT i rozpoczęliśmy przywracanie danych.

Fragment ogłoszenia CD Projektu

Redzi zapewniają, że nie zamierzają zgodzić się na żądania przestępców i nie będą prowadzić z nimi żadnych negocjacji. Na ten moment studio zajmuje się minimalizowaniem skutków incydentu.

Studio zapewnia również, że żadne dane graczy i klientów nie zostały ujawnione lub naruszone.

Nadal badamy incydent, ale możemy w tym momencie potwierdzić, że – według naszej wiedzy – naruszone systemy nie zawierają żadnych osobistych informacji na temat naszych graczy lub użytkowników usług.

Sprawa została już zgłoszona odpowiednim służbom, a CD PROJEKT RED bada incydent.

Cyberprzestępcy twierdzą, że weszli w posiadanie kodów źródłowych Cyberpunka 2077, Wiedźmina 3, Gwinta i bliżej nieokreślonego wydania Wiedźmina 3, które jeszcze nie ujrzało światła dziennego.

Jeśli żądania nie zostaną spełnione, kody źródłowe gier zostaną ujawnione lub sprzedane, a dokumenty studia trafią w ręce „kontaktów” przestępców w mediach gamingowych.

Wiadomość pozostawiona przez przestępców
Źródło: Twitter CD Projekt

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się