Call of Duty World League – dziś startuje nowy sezon

Call of Duty World League – dziś startuje nowy sezon
E-sport Newsy PS4

Ujawniono też pierwsze szczegóły nadchodzących turniejów LAN.

Dziś rozpoczyna się nowy sezon Call of Duty World League (CWL), prezentowanej globalnie we współpracy z PlayStation 4. Z tej okazji ujawniono plany na cały – drugi już – sezon ligowych rozgrywek. Potwierdzono także kolejną edycję Mistrzostw Call of Duty World League, które odbędą się w 2017 roku, w późniejszym terminie, ponownie we współpracy z Major League Gaming.

Inauguracyjny sezon CWL w 2016 roku był po prostu niesamowity! Byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji ponad 1000 drużyn z całego świata, a fani obejrzeli online łącznie ponad milliard minut transmisji z meczów. Nie brakowało w nich momentów, które przeszły do historii rozgrywek Call of Duty – powiedział Rob Kostich, General Manager i Executive Vice President do spraw Call of Duty w Activision. – Wraz z naszym partnerem, PlayStation 4, cieszymy się mogąc rozpocząć nowy sezon Światowej Ligi Call of Duty. Czujemy się dumni, że pierwszym związanym z nim wydarzeniem był zamknięty turniej, który odbył się w ostatni weekend w ramach PlayStation Experience.

W ostatni weekend, w zamkniętym turnieju w Anaheim w Kalifornii, podczas PlayStation Experience do rywalizacji stanęło osiem wybranych drużyn z całego świata. W niedzielnym finale europejski team Orbit starł się z zespołem FaZe reprezentującym Stany Zjednoczone. Gracze Orbit znakomicie poradzili sobie w półfinałach, nie dając szans rywalom z Luminosity, których rozgromili 3-0. W finale ulegli jednak ostatecznie Amerykanom. Z wynikiem 3-1 po laur zwycięzcy pierwszego turnieju sezonu sięgnęli gracze z FaZe. Turniej zapowiada jeszcze większe emocje podczas zbliżających się otwartych rozgrywek CWL, planowanych na 16-18 grudnia w Las Vegas.

PlayStation 4 dumne jest z partnerstwa z Call of Duty World League – powiedział podczas Playstation Experience Phil Rosenberg, SVP relacji z wydawcami i deweloperami w Sony Interactive Entertainment America. – Duch rywalizacji i wielka ekscytacja, którą przez cały poprzedni sezon okazywali fani, są po prostu niesamowite! PlayStation pozostaje domową platformą dla serii Call of Duty oraz Call of Duty World League. Nie mogliśmy się doczekać tego momentu PlayStation Experience, gdy cała ta wielka machina jaką jest CWL ponownie pójdzie w ruch na oczach naszych najzagorzalszych fanów.

Nowy sezon CWL to między innymi seria 4 turniejów LAN, oraz światowa liga LAN dla profesjonalnych graczy. Gracze lokujący się w tabeli przez cały sezon będą mogli zbierać punkty CWL Pro by wziąć udział w kwalifikacjach do Mistrzostw CWL w sierpniu 2017. Oto lista planowanych wydarzeń:

 • 4 ogromne otwarte turnieje LAN gdzie można zdobyć punkty CWL Pro
  • Las Vegas – 16 – 18 grudnia
  • Atlanta – 10 -12 lutego
  • Anaheim –  16 – 18 czerwca
  • Szczegóły czwartego turnieju ujawnione zostaną w późniejszym terminie
 • Nowa liga LAN Pro
  • 16 zespołów, w tym 9 z Ameryki Północnej i 7 międzynarodowych
  • Start w kwietniu 2017
  • Miejsce – Columbus Arena, Columbus, Ohio, Stany Zjednoczone
  • Kwalifikacja drużyn na podstawie Punktów CWL Pro, zdobytych w turniejach LANs i online, za pośrednictwem GameBattles
 • Kolejne Mistrzostwa CWL w roku 2017
  • 32 drużyn z całego świata
  • Drużyny będą mogły gromadzić punkty CWL Pro na turniejach LAN i online, za pośrednictwem GameBattles – już od dziś!
  • Ostatnia faza meczów kwalifikacyjnych do Mistrzostw CWL rozgrywana będzie na turniejach LAN w Stanach Zjednoczonych i Europie
 • Zawody CWL online za pośrednictwem GameBattles z możliwością zdobycia punktów CWL Pro rozpoczną się we wszystkich regionach objętych ligą już dziś.
 • Szczegóły procesu kwalifikacji do pierwszego regionalnego turnieju w Las Vegas opisane zostały na tej stronie. Kwalifikacje online odbędą się 10 grudnia.

Wydarzenia CWL nie ograniczają się do Stanów Zjedonoczonych. Fani w Europy i regionów APAC będą mogli zmierzyć się w lokalnych turniejach LAN. Więcej szczegółów na ich temat ujawnionych zostanie wkrótce.

Zainteresowani CWL mogą odwiedzić tę stronę i obserwować oficjalne profile @CODWorldLeague na Twitterze, Instagramie i Twitchu, by nie przegapić najświeższych wiadomości. W 2016 roku CWL ustanowiło rekord dla marki Call of Duty z ponad 1,2 miliardami minut rozgrywek, jakie obejrzano online w ponad 120 milionach sesji.

Call of Duty World League może pochwalić się partnerstwem z organizacją Major League Gaming. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom i technologii transmisji MLG, fani CWL mogą oglądać e-sportowe rozgrywki Infinite Warfare w dostępnym z poziomu gry w wersji PS4 modułowi Live Event Viewer oraz na platformie MLG.TV.

GameBattles to największa platforma e-sportowych turniejów online, z ponad 10 milionami zarejestrowanych użytkowników. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na www.gamebattles.com.

Źródło: informacja producenta

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie