Darmowe Call of Duty zapowiedziane. Znamy datę premiery

Call of Duty: Warzone Mobile zapowiedziane | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy

Call of Duty doczeka się kolejnej darmowej gry, tym razem na smartfony. Zapowiedziano Call of Duty: Warzone Mobile, czyli projekt przenośnego battle royale.

Kolejny CoD nie jest co prawda “dużą”, oczekiwaną odsłoną cyklu, a kompletnie pobocznym projektem, ale to nic złego. Warto mieć kredyt zaufania do twórców, bo mobilna odsłona wydana jakiś czas temu okazała się nadspodziewanie dobra.

Call of Duty: Warzone Mobile to nowy przenośny FPS

Nie graliście w CoD: Mobile? A to polecam. Nie, serio, wiem, jak to brzmi, ale mobilna odsłona kultowej serii FPS-ów jest naprawdę dobra. Wciąga, oferuje mnóstwo atrakcji i trybów, a do tego za nic nie trzeba płacić. O ile, rzecz jasna, nie skusicie się na mikropłatności. Nic dziwnego, że Activision idzie za ciosem i zapowiada to samo, ale w wersji battle royale.

Nadszedł czas i z radością ogłaszamy, że ten światowej klasy, darmowy tytuł Call of Duty będzie dostępny na całym świecie 21 marca 2024 roku, zarówno na iOS, jak i Androidzie. W momencie premiery dostępne będą dwie mapy na dużą skalę; rozstaw się na ulubionych przez fanów Verdansk i Rebirth Island lub uderzaj na różne mapy wieloosobowe – takie jak Shipment i Shoot House – i tryby, i graj tak, jak chcesz, z głębokim sterowaniem i opcjami dostępności, a także wspólną progresją, w której możesz awansować broń, PD i nie tylko z Call of Duty: Modern Warfare III i Call of Duty: Warzone, łącząc graczy z całej serii Call of Duty w nowy sposób po raz pierwszy.

– informują twórcy na blogu serii

Jest to więc mobilna gra z cyklu, która jednak bezpośrednio działa we współpracy z tymi “dużymi” odsłonami. Dla graczy to świetna wiadomość, bo będą mogli wbijać wspólny progres, niezależnie od tego, w co akurat grają. Pod wieloma względami tytuł przypomina swoją konsolową i komputerową odsłonę, lecz w delikatnie “uboższym” wydaniu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie