Gracze Call of Duty Warzone 2 mają dość. Chodzi o straszydła na Halloween

Call of Duty Warzone 2
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

W Call of Duty Warzone 2 trwa właśnie wydarzenie z okazji Halloween o nazwie The Haunting. Jednym z elementów rozgrywki stały się losowo wyskakujące jumpscare’y, które zaczęły mocno denerwować graczy. Nie chodzi nawet o straszenie, a raczej irytację. Ta wynika z poziomu ich głośności oraz częstotliwości, z jaką wyskakują w twarz graczom. Co za dużo, to nie zdrowo.

Call of Duty Warzone 2 zaczyna denerwować

Wydarzenia sezonowe to coś, dzięki czemu gry sieciowe żyją i sprawiają wrażenie korespondujących z rzeczywistością. Powodów do tworzenia takich specjalnych okresów jest sporo, mamy przecież Boże Narodzenie czy rzeczone Halloween. No i właśnie o nadchodzący ostatni dzień października chodzi w przypadku graczy Call of Duty Warzone 2. Nie są oni zadowoleni z tego, jak przebiega event The Haunting, choć bardziej mowa o straszydłach, które wyskakują graczom na ekranach.

Jumpscare’y w Call of Duty mogą budzić różne emocje. Większość graczy początkowo reagowała na nie pozytywnie, dla niektórych było to nawet zabawne. Każdą granicę da się jednak przekroczyć i tak jest właśnie w tym przypadku. Społeczność fanów Warzone 2 coraz częściej zgłasza, że ten elemnet wydarzenia sezonowego jest już męczący i denerwuje. Chodzi o ich natężenie (tego jest za dużo!) i denerwujący, zbyt głośny dźwięk.

A może po prostu wszyscy się ich boją, ale nie mogą się przyznać? Byłby to jakiś trop, jednak straszaki w grze faktycznie są trochę przesadzone. Tak jak żart powtarzany 1000 razy przestaje bawić, tak jumpscare przestaje straszyć i wkurza. Warto zauważyć, że przerażające niespodzianki można wyłączyć w menu gry. Tyczy się to jednak wyłącznie tych, które odkryjemy w specjalnych lootboxach.

Te dostępne w ramach rozgrywki (np. w skrzynkach na mapie) są niemożliwe do skasowania. W sumie to akurat nie dziwi, bo dzięki brakowi takiej opcji wszyscy gracze mają jednakowo utrudnioną rozgrywkę. Poza ostrzałem nieprzyjaciela poluje na nich strach. Jakkolwiek to brzmi. A czy wy zauważyliście ten problem podczas rozgrywki? Może jesteście zwolennikami takiej funkcji z okazji Halloween?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie