„Po raz pierwszy w historii Call of Duty”. Nowy tryb trafi do Modern Warfare II

Call of Duty: Modern Warfare II z nowym trybem
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Call of Duty: Modern Warfare II otrzyma pierwszy w historii cyklu raid. Activision przedstawiło zwiastun nowości, ale o co w ogóle chodzi?

Call of Duty: Modern Warfare II niedawno wystartowało ze 1. sezonem i pierwszymi nowościami. Twórcy już teraz zapowiadają jednak dalsze wsparcie dla gry. Wraz z początkiem aktualnego sezonu dostaliśmy nową mapę, sporo skórek, parę dodatkowych trybów i broni. Sporo rzeczy, ale to nie wszystko. W połowie sezonu do gry trafią… raidy.

Raidy? W Call of Duty: Modern Warfare II?

Brzmi to być może z pozoru niedorzecznie i nie do końca wiemy, jak bardzo takie raidy różnić się będą od choćby zadań w kooperacji. Infinity Ward nie pokusiło się o dodatkowe informacje wyjaśniające założenia rozgrywki, ale przecieków w tej sprawie mieliśmy sporo już wcześniej. Wedle nich, nowy tryb to trochę takie Destiny 2 na sterydach z „taktycznym” podejściem.

Zapowiadające nowość wideo skupia się przede wszystkim na zachwalaniu pomysłowości deweloperów. Na samym początku filmiku Activision przynaje, że to pierwszy taki tryb w historii Call of Duty. Nie da się ukryć – nie kłamią. W jakim stopniu jednak te raidy okażą się wciągające i pasujące do istoty serii? W zasadzie nie wiemy, ale samo Modern Warfare II jest naprawdę udanym tytułem, więc nie martwię aż tak.

Pierwszy raid dla graczy wystartuje 14 grudnia, wraz z Sezonem 1 Reoladed. Ponoć mamy otrzymać również limitowany tryb w stylu Rocket League, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone. Pierwszy epizod raidów w najnowszym CODzie nosi nazwę Atomgard i wychodzi na to, że w rolach operatorów wystąpią tutaj znane i lubiane postacie. Czekamy na więcej konkretów i możliwość zagrania w ciekawie zapowiadającą się nowość.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie